“Daļnij Vostok” avārījā izdzīvojušie latvieši drīz varēs atgriezties dzimtenēAbi Latvijas pilsoņi, kas izdzīvoja tralera “Daļnij Vostok” katastrofā un tika izglābti, tuvākajās dienās varēs atgriezties mājās dzimtenē, ziņo Krievijas Federālā migrācijas dienesta reģionālā pārvalde.

“Latvijas vēstniecības pārstāvis, kurš trešdien ieradās Južnosahaļinskā, atveda dokumentus, kas apliecina divu izdzīvojušo latviešu identitāti. Līdzko izmeklētāji dos atļauju, viņi varēs atgriezties mājās,” norāda pārvaldes pārstāvis.

Pēc viņa teiktā, Latvijas pilsoņi, kā arī visi ārzemnieki, kas nelikumīgi strādāja uz tralera “Daļnij Vostok”, tiks saukti pie administratīvās atbildības par nelikumīgu strādāšanu Krievijas teritorijā.

“Saskaņā ar apkalpes sarakstu tika noskaidrots, ka viens Latvijas pilsonis ir elektromehāniķis, savukārt otrs – matrozis. Darba atļauju viņi nebija saņēmuši, tādēļ tiks sodīti ar naudas sodu apmērā no 2 līdz 5 tūkstošiem rubļu,” piebilda Federālās migrācijas dienesta darbinieks.

Tāpat viņš atklāja, ka mirušā Latvijas pilsoņa radinieki šobrīd ir ieradušies Krievijā uz mirstīgo atlieku atpazīšanu.

Ārvalstu jūrnieki ir aizturēti kā personas, kas nelikumīgi šķērsojušas Krievijas valsts robežu, un viņus apsargā robežsargi un policija Južnosahaļinskas viesnīcā.

Kā ziņots, kuģis “Dalņij Vostok” nogrima 2. aprīļa naktī. Uz tā klāja bija 132 cilvēki, no kuriem 63 tika izglābti, savukārt 56 gāja bojā. Vēl 13 cilvēki tika izziņoti kā bezvēsts pazuduši un viņu meklēšana turpinās.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress