26. maijā māmiņas vienlaicīgi visā Latvijā izies Lielajā ratu pastaigā

Vecāku apvienība "Māmiņu klubs" 26. maijā rīko ikgadējo organizācijas pasākumu "Lielo Ratu pastaigu 4", kura laikā simtiem māmiņu un tētu ar mazuļiem vienlaicīgi visā Latvijā izies ielās.


"Lielā Ratu pastaiga" ir sociāla akcija, kad vienā laikā vairākas vietās notiek gājiens ar mazuļiem ratiņos. Šogad Pastaigas mērķis ir par bērniem un ģimenēm draudzīgu Latviju,.


Pērn "Lielajā Ratu Pastaigā" piedalījās vairāk kā 2000 dalībnieku.


"Lielā Ratu Pastaiga" notiek jau ceturto gadu. "Māmiņu klubs" pasākumu rīko ar mērķi saliedēt māmiņas atkarībā no viņu dzīvesvietas, sadraudzēties un sniegt atbalstu, kā arī apzināt vecāku ar maziem bērniem vajadzības katrā konkrētā pašvaldībā. Paralēli


"Māmiņu klubs" šobrīd veic arī pētījumu par pašvaldību sniegtajām iespējām un atbalstu ģimenēm, vai tas atbilst ģimeņu vajadzībām, kā arī vēlas rosināt, lai pašvaldības aktīvāk par savu prioritāti izvirza bērnu stāvokļa uzlabošanu, vides draudzīgumu un pieejamību bērniem, atbalsta veselības veicināšanas pasākumus un līdzfinansē profilakses iespējas, veselību veicinošās skolas, kā arī rūpējas, lai visiem bērniem būtu pieejami bērnudārzi vai alternatīvas bērnu pieskatīšanas iespējas.


26.maijā, plkst.12. katrā pilsētā un rajonā māmiņas satiksies norunātā vietā, kas publicēta portālos www.maminuklubs.lv un www.maminklub.lv. Ratiņus rotās krāsaini baloni un citas atpazīšanās zīmes, kā mazuļu pēdiņu aplikācijas, plakāti, ziedi. Pasākuma laikā notiks kopīga fotogrāfēšanās, iepazīšanās un sarunas. Parasti šādi tiekoties Lielajās pastaigās, "Māmiņu kluba" mammas satiekas, iepazīstas ar savā rajonā dzīvojošajām, sadraudzējas un sniedz cita citai lielisku atbalstu arī turpmāk. Ne mazāk svarīgs "Lielās Ratu Pastaigas" uzdevums ir jaunās mātes aktīvāka iesaistīšana sabiedriskā dzīvē, pēcdzemdību nomāktības profilakse un atbalsts krīzes situācijās.


Rīgā 26.maijā, Rīgā, plkst. 13:00, pie Ķīpsalas izstāžu centra norisināsies Pastaigas noslēguma pasākums ar dažādām atrakcijām bērniem sadarbībā ar izstādi "Bērnu pasaule".


"Māmiņu kluba" vadītāja Sandija Salaka: "Katru dienu līdz ar jauna bērna piedzimšanu rodas arī jauna māmiņa, kurai nu sākas jauna dzīve ar dažādām vajadzībām. "Māmiņu Klubs" šobrīd vieno vairāk nekā 70 000 vecāku no visas Latvijas nostūriem, kas ir gatavi savā starpā draudzēties - gan virtuāli, gan arī apvienojoties dažādās Latvijas apkaimēs. Māmiņu tīkls ir neaizstājams palīgs, lai ikviena jaunā mamma justos atbalstīta un droša, iegūtu jaunus draugus, kopīgiem spēkiem iniciētu arī dažādus bērniem draudzīgas vides labiekārtošanas projektus un pasākumus. 2013.gadā "Māmiņu klubs" visā Latvijā apzinās reālās pašvaldību iespējas ģimeņu atbalstam un bērniem draudzīgas vides iekārtošanā. Jau tagad ir skaidrs, ka dažādos novados un pilsētās ir ļoti atšķirīgi standarti ģimeņu un bērnu atbalstam. Mēs vēlamies, lai Latvija patiešām kļūtu bērniem draudzīga visos līmeņos!"


Avots: nra.lv

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress