57% Latvijas iedzīvotāju neatbalsta piedāvājumu grozīt Valsts valodas likumu

Politiskā apvienība „Saskaņas Centrs” ir nākusi klajā ar piedāvājumu grozīt Valsts valodas likumu. Tas ļautu paplašināt mazākumtautību valodas lietošanu saskarsmē ar valsts un pašvaldību iestādēm tajās Latvijas pilsētas un novados, kuros mazākumtautību pārstāvji ir vairāk nekā 20% no iedzīvotāju kopskaita. Gandrīz trīs piektdaļas (57%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem neatbalsta Saskaņas centra ieceri grozīt Valsts valodas likumu (10% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem drīzāk neatbalsta, savukārt 47% pilnībā neatbalsta Saskaņas centra ieceri grozīt Valsts valodas likumu). To atklāj tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia pētījums.

38% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem atbalsta šādu Saskaņas centra ieceri (28% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem pilnībā atbalsta, savukārt 10% drīzāk atbalsta šādu Saskaņas centra ieceri).

Salīdzinoši biežāk politiskās apvienības „Saskaņas Centrs” piedāvājumu grozīt Valsts valodas likumu atbalsta krievi un cittautieši, nepilsoņi, kā arī Rīgā un Latgalē dzīvojošie.

Salīdzinoši biežāk politiskās apvienības „Saskaņas Centrs” piedāvājumu grozīt Valsts valodas likumu neatbalsta latvieši, LR pilsoņi, cilvēki no lauku teritorijām, Pierīgā, Vidzemē, Kurzemē un Zemgalē dzīvojošie, kā arī ļaudis ar augstākiem ģimenes un personīgajiem ienākumiem.

5% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Avots: nra.lv
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress