7. janvāris – pareizticīgo un vecticībnieku ZiemassvētkiRietumu kristīgajā baznīcā Ziemassvētkus cilvēki svin 25. un 26. decembrī, savukārt pareizticīgo un vecticībnieku vidū Ziemassvētki tiek svinēti 7. janvārī, jo šīm ticībām piederīgie seko Jūlija Cēzara kalendāram.

Jau iepriekš vēstījām, ka Latvijā nesen aktuāls bija jautājums par oficiālas brīvdienas ieviešanu arī pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētkos, taču tas līdz galam netika atrisināts, jo parlaments pret šādu priekšlikumu izturējies skeptiski. Pašlaik lēmums atrodas izskatīšanā Saeimas komisijām.

Nevarētu gan teikt, ka visiem pareizticīgajiem un vecticībniekiem šī ir darba diena- Rīgā un vairākās Latgales pašvaldībās šīs ticības strādājošie var 7. janvāri dabūt kā brīvdienu, ar nosacījumu, ka šis datums tiks atstrādāts.

Nedēļā, kas seko Kristus piedzimšanas svētkiem, notiks svētku pasākumi tādās pilsētās kā Daugavpilī, Rēzeknē, Jelgavā, Liepājā un daudzās citās.Ievērības cienīgs dievkalpojums notiks arī Rīgas Kristus piedzimšanas katedrālē, kurā svēto misi vedīs Rīgas un visas Latvijas metropolīts Aleksandrs. Šī gada svētkos metropolīts aicina cilvēkus un vienprātību, vienotību un grēku nožēlošanu. Latvijas pareizticīgo baznīcai piederīgajiem Aleksandrs vēl svētības un Dieva žēlastības gadu.

Kristus piedzimšanas svētkos pareizticīgos un vecticībniekus sveic arī Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, šīs ticības pārstāvjiem vēlot mierīgus svētkus un mīlestības pilnu gadu.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress