AAS Balva licenču anulēšana saasinās apdrošinātāju konkurenci

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes lēmums par apdrošināšanas akciju sabiedrības „Balva” licenču anulēšanu tirgū ieviesīs pārmaiņas un vēl vairāk saasinās konkurences cīņu apdrošinātāju starpā.


Jau pēc sākotnējās ziņas par AAS Balva darbības apturēšanu konkurenti uzsāka aktīvu cīņu par tās klientiem un šobrīd var prognozēt cīņas turpinājumu ar jaunu sparu.
Visasāk konkurence būs jūtama OCTA segmentā, kur AAS Balva līdz šim bija starp tirgus līderiem ar vismaz 15% tirgus daļu.
Jāatzīst, ka lielāko OCTA tirgus daļu uzņēmums ieguva zemo cenu politikas dēļ, kas iespējams tika veidotas nepietiekamas risku izvērtēšanas rezultātā. Tādejādi tas veicināja OCTA nozares kopējos zaudējumus un sīvās konkurences apstākļos neļāva arī pārējiem tirgus dalībniekiem noteikt augstākas polišu cenas.


FKTK lēmuma iespaidā apdrošināšanas sabiedrības ilgtermiņā varēs palielināt transportlīdzekļu apdrošināšanas polišu cenas, taču jāraugās, kādas būs jaunpienākušo apdrošināšanas tirgus dalībnieku aktivitātes. Jau šobrīd transportlīdzekļu apdrošināšanā droši varam prognozēt cenu pieaugumu 5% robežās.


Tomēr kopumā sekas AAS Balva aiziešanai no apdrošināšanas tirgus un tās aptuveni 4 % tirgus daļu pārdali varēsim izvērtēt ne ātrāk kā pēc ceturkšņa.


Svarīgi uzsvērt, ka apdrošināšanā kā finanšu jomā tomēr viens no izšķirošajiem faktoriem ir uzņēmuma finansiālā stabilitāte, klientu ieguldīto līdzekļu drošība un uzņēmuma reputācija.


Šis jau ir otrais gadījums pēdējos piecos gados Latvijā, kad FKTK pamatojoties uz darbības izvērtēšanu pieņem lēmumu par apdrošinātājā licenču anulēšanu. 2009.gadā tika anulētas "RSK apdrošināšanas AS" licences.

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress