Āboltiņa neuzskata, ka “Vienotības” prasības būtu pārmērīgasPartijas "Vienotība" prasības jaunās valdības atbildības jomu sadalījumā nav pārmērīgas, ceturtdien intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" pauda "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa.

Āboltiņa norādīja, ka partijai "Vienotība" ir tiesības uz sešiem ministru amatiem, piebilstot, ka tādējādi neuzskata tās par kaut kāda veida prasībām.

Viņa skaidroja, ka "Vienotībai" Laimdotas Straujumas valdībā ir seši posteņi, jaunajā valdībā partija zaudēs premjera un finanšu ministru posteņus, savukārt proporcijas starp frakciju izmēriem Saeimā nemainās, tādējādi "Vienotība" neredz pamatu mainīt proporciju arī valdībā.

Vienlaikus Āboltiņa atteicās komentēt to, vai "Vienotība" ir gatava kompromisiem, norādot, ka vispirms partija vēlas dzirdēt premjera amata kandidāta piedāvājumu valdības turpmākajam darbam un argumentāciju tam.

Tāpat Āboltiņa bija izvairīga atbildot uz jautājumu, vai partija būtu gatava atteikties no Satiksmes ministrijas, norādot, ka frakcijā liela daļa ir par to, ka “Vienotībai” ir jāpastāv uz satiksmes nozares pārvaldīšanu.

Tiekoties ar Māri Kučinski (Zaļo un zemnieku savienība), kuram prezidents uzticēja vadības veidošanu, “Vienotība” nosauca sešas ministrijas, kuru vadību tā vēlētos uzņemties jaunajā valdībā. Partija Kučinskim paudusi vēlmi vadīt Ārlietu ministriju, Iekšlietu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Satiksmes ministriju, Tieslietu ministriju un Ekonomikas ministriju.

Foto:Saeima/https://www.flickr.com/photos/saeima//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Padalies

laukudzive.lv © 2022 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress