“airBaltic” kļūst par pirmo aviokompāniju pasaulē, kas ievieš jaunu kārtību pilotiemPēc traģiskās "Germanwings" katastrofas, kurā pilota vainas dēļ dzīvību zaudēja 150 pasažieri, Latvijas Nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" kļuvusi par pirmo aviokompāniju pasaulē, kas ievieš jaunu kārtību pilotiem.

Kā intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" pastāstīja aviokompānijas “airBaltic” Korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags, no šodienas lidsabiedrībā stāsies spēkā jauna drošības prasība - turpmāk pilota kabīnē atradīsies vismaz divi cilvēki.

"Mums patiesībā ir divi jautājumi, ko mēs varām darīt tūlīt un ko mēs varam darīt ilgtermiņā," intervijā sacīja Vanags, norādot, ka pašlaik atliek gaidīt "Germanwings" katastrofas izmeklēšanas rezultātus, uz kuriem arī balstīsies turpmākās izmaiņas pasažieru drošības pasākumos, vienlaikus norādot, ka "airBaltic" sācis rīkoties jau nekavējoties.

Korporatīvo komunikāciju viceprezidents pastāstīja, ka sakarā ar traģiskajiem pēdējā laika notikumiem, "airBaltic" vakar pieņēmusi lēmumu, ka pilota kabīnēs turpmāk atradīsies divi cilvēki un gadījumā, ja vienam no pilotiem būs jāpamet pilota kabīne, viņa vietu ieņems kāda no stjuartēm:"Tas ir tas, ko mēs varām darīt nekavējoties. Lēmums tuvāko stundu stāsies spēkā," sacīja Vanags.

Vanags norādīja, ka līdz šim darbojusies sistēma, kurā lēmumu par otra cilvēka atrašanos kabīnē pieņēmis pilots un divu cilvēku skaits nav bijis obligāts, drīzāk rekomendējošs. Taču no šodienas šāda prasība "airBaltic" lidmašīnās būs obligāta, tādējādi Latvijas Nacionālā aviokompānija kļūst par pirmo lidsabiedrību ar drošības kārtību pilotiem.

Līdzīgu prasību nosūtījušas arī Kanādas, Lielbritānijas un Norvēģijas aviokompānijas.

Jau vēstīts, ka trešdien apzinātas pilota rīcības dēļ ar 150 pasažieriem avarējusi Vācijas zemo cenu aviokompānijas “Germanwings” pasažieru lidmašīna “Airbus A320″.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2023 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress