ASV Latvijai palīdzēs stiprināt austrumu robežuVizītē ASV no 28. janvāra līdz 1. februārim uzturas Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kurš LTV radījumam “Rīta panorāma” pastāstīja, ka kopā ar vairākiem Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministriem, Austrumu partnerības ārlietu ministriem un ASV viceprezidentu Džo Baidenu tika pārrunāta situācija Ukrainā un tas, kā varētu palīdzēt kara plosītajai valstij.

Sanāksmē tika spriests arī par tālāko rīcību pret Krievijas atbalstīto un iniciēto Doņeckas un Luhanskas tautas republiku, kurā pret ukrainiešiem cīnās separātisti.

Rinkēvičs norādīja, ka tikšanās laikā ministri nonāca pie secinājumiem, ka ES un ASV Krievijas agresijas kontekstā ir ciešāk jākoordinē rīcība, ne tikai ieviešot Krievijai jaunas sankcijas, par ko vēl tiek lemts, bet arī sniedzot Ukrainai ekonomisku un humānu atbalstu.

Latvijas ārlietu ministrs pauda, ka tika virzītas sarunas arī par ES un ASV brīvās tirdzniecības līguma ieviešanu, kā arī enerģētiku- kā stiprināt Baltijas valstu, tostarp Latvijas, enerģētisko neatkarību.

Uz jautājumu, kādu priekšlikumu Rinkēvičam izteica ASV valsts sekretārs Džons Kerijs, ministrs atbildēja izvairīgi, norādot vien to, ka Latvijai no ASV puses būs praktisks, materiāls atbalsts, lai stiprinātu austrumu robežu, taču detaļas vēl tiks precizētas.

Lai gan ASV ir jāizsaka pateicība par lielo atbalstu Latvijas ārējo robežu stiprināšanā, primāri tā ir Latvijas atbildība, tādēļ tuvāko mēnešu un gadu laikā būs jāiegulda lieli līdzekļi, lai stiprinātu Valsts robežu, atklāja Rinkēvičs.

Rinkēvičs ASV jau ir ticies ar tādām personām kā ASV viceprezidentu Džo Baidenu, Augsto Tirdzniecības pārstāvi Maiklu Formanu, kā arī iepriekš minēto ASV valsts sekretāru Džonu Keriju. Vizītes laikā vēl ir plānotas vairākas tikšanās.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress