ASV un ES slepeni gatavo jaunas sankcijas pret Krieviju, brīdina ekonomistsKrieviju pametušais ekonomists Sergejs Gurijevs uzskata, ka ASV un Eiropas Savienība (ES) gatavo jaunas sankcijas pret Krieviju, iespējamā konflikta saasināšanās gadījumā Ukrainā. Oficiāli tas netiekot paziņots, lai Krievijai “nebūtu laika sagatavoties”, viņš paziņoja intervijā telekanālam “Doždj”.

Gurijevs pauda uzskatu, ka šīs sankcijas varētu būt tik nopietnas, ka novestu pie pilna mēroga krīzes:“Amerikāņi un eiropieši paziņoja krievu partneriem, ka nākamā agresīvā rīcība Austrumukrainā novedīs pie jaunu sankciju līmeņa, kas radīs katastrofālu scenāriju Krievijas ekonomikai. Viens no iemesliem, kādēļ Eiropa un ASV nevēlas par to publiski ir tādēļ, lai Krievijas varas iestādes nevarētu sagatavoties”.

2015. gada sākumā kļuva zināms, ka ASV un Eiropa apsver iespēju ierobežot Krievijas banku izmantošanu starptautiskajā SWIFT sistēmā, ar kuras palīdzību informācija tiek nosūtīta un maksājumi veikti visā pasaulē. Šādu lēmumu Rietumvalstis bija gatavas pieņemt Ukrainas krīzes dēļ. Gurijevs gan norādīja, ka tiek gatavotas daudz nopietnākas sankcijas kā Krievijas banku izslēgšanas no pasaules maksājumu sistēmas.

Pēc viņa teiktā, Rietumvalstīm ir daudz lielāks skaists instrumentu, kas var traucēt Krievijas interesēm. “Krievijai ir milzīgi riski, kas saistīti ar to, ka jauna agresīva rīcība var novest pie nopietnas krīzes ekonomikā – daudz nopietnākas, nekā mēs esam redzējuši līdz šim”.

Jūnija vidū Gurijevs kļuva par vienīgo krievu, kuru uzaicināja uz slepeno pasaules vadītāju klubu – Bilderbergas grupas sanāksmi, kas notika Austrijā.

Sankcijas pret Krieviju un tā personām, kā arī uzņēmumiem ES un ASV noteica pēc Krimas aneksijas. Krievija tiek vainota Austrumukrainas konfliktos un tiek apsūdzēta par atbalsta sniegšanu separātistiem. Krievijas amatpersonas vairākkārt noliedza šīs aizdomas.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress