Atcelta Āfrikas cūku mēra karantīna VārkavāPārtikas un veterinārais dienests (PVD) atcēlis Āfrikas cūku mēra (ĀCM) karantīnu Vārkavas novada Vārkavas pagastā, kur zemnieku saimniecībā "Cīruļi" 29.jūlijā tika konstatēts šogad pirmais ĀCM gadījums mājas cūkām, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Tajā teikts, ka inficētās novietnes īpašnieks saskaņā ar noteiktajām prasībām ir pabeidzis fermas mazgāšanu un dezinfekciju, tāpat saskaņā ar normatīviem veikti visi nepieciešamie cūku klīniskie un laboratoriskie izmeklējumi.

Atceļot karantīnu, tiek atļauts no pārējām pagasta novietnēm izvest cūkas un cūkgaļas produkciju.
Kā ziņots, mežacūku populācijā mēris šogad konstatēts 832 dzīvniekiem 65 novadu 208 pagastos, kā arī divās pilsētās - Rēzeknē un Pļaviņās. Mājas cūkām mēris konstatēts vienā saimniecībā Vārkavas novadā un divās - Gulbenes novadā, kur bija jāizkauj attiecīgi 50, 142 un 119 cūkas.
PVD atkārtoti aicina visus dzīvnieku turētājus, jo īpaši tos, kuri savā piemājas saimniecībā tur cūkas, stingri ievērot noteiktos biodrošības pasākumus, lai tādējādi pasargātu dzīvniekus no saslimšanas un maksimāli samazinātu infekcijas slimību izplatīšanos apkārtnē.
ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, jo novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks. Šī sērga Latvijā iepriekš nekad nebija reģistrēta.
Foto: casey/ https://www.flickr.com/photos/caseywilliamson/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress