Atsāks maksāt pensijas piemaksu invalīdiem

Personām, kurām invaliditātes pensijas vietā piešķirta vecuma pensija un bija noteikta piemaksa par darba stāžu, no nākamā gada maija atsāks izmaksāt piemaksu un atmaksās arī pensijas piemaksu, kas netika izmaksāta kopš 2012. gada janvāra. Šādu lēmumu pieņēmis parlaments, veicot grozījumus pensiju likumā.


Pensiju piemaksas jaunpiešķirtajām pensijām vairs nemaksā kopš 2012. gada. Saskaņā ar krīzes laikā ieviesto regulējumu kopš 2012. gada 1. janvāra piemaksas par līdz 1995. gada 31. decembrim uzkrāto apdrošināšanas stāžu netiek maksātas ne tikai valsts vecuma pensiju saņēmējiem, bet arī tiem invaliditātes pensijas saņēmējiem, kuriem pēc pensionēšanās vecuma sasniegšanas invaliditātes pensijas vietā tiek maksāta vecuma pensija. Šajos gadījumos vecuma pensija tiek izmaksāta līdzšinējās invaliditātes pensijas apmērā, taču persona zaudēja piemaksu par darba stāžu.


Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča atzīst, ka šī bija kļūda ministrijas sagatavotajā likuma redakcijā, ko komisijas deputāti tagad ir steiguši labot, sagatavojot un iesniedzot Saeimā attiecīgus likuma grozījumus. Diemžēl tehniskie pārkārtojumi prasa laiku, un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra norādījusi, ka saistībā ar sistēmas pārprogrammēšanu darbam eirovalūtā citus pārkārtojumus sistēmā vienlaikus veikt nav iespējams. «Agrākais datums, kad aģentūra to sola izdarīt, ir 2014. gada maijs, kad pensionāri ar invaliditāti atkal saņems gan ikmēneša piemaksu, gan arī vienotu maksājumu par kopš 2012. gada janvāra nesaņemto piemaksu,» skaidro A. Barča. Likuma grozījumi ietekmēs vairākus tūkstošus pensiju saņēmēju. Personu skaits, kurām 2012. gadā invaliditātes pensijas vietā piešķirta valsts vecuma pensija, sasniedza gandrīz 2000.


Avots: nra.lv /Inga Paparde


 

Padalies

laukudzive.lv © 2020 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress