Baltijas parlamentārieši aicina ātrāk izlīdzināt ES lauksaimniecības tiešmaksājumusBaltijas valstu parlamentāriešu sanāksmē ceturtdien, 12.aprīlī, Tallinā pieņemtajā deklarācijā aicina izlīdzināt Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības tiešmaksājumus ātrāk, nekā to piedāvā Eiropas Komisija, kā arī reformēt ES kopējo lauksaimniecības politiku tā, lai visu dalībvalstu lauksaimniekiem būtu .

Deklarāciju parakstījuši Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis, Igaunijas Rīgikogu Lauku reģionu komisijas priekšsēdētājs Kalvi Keva (Kalvi Kõva) un Lietuvas Seima Lauku reģionu komisijas priekšsēdētājs Edmunds Pupinis (Edmundas Pupinis). Trīs Baltijas valstu parlamentu lauksaimniecības jomu pārraugošo komisiju priekšsēdētāji un komisiju deputāti Tallinā pulcējušies uz ES kopējās lauksaimniecības politikas 50.gadadienai veltītu sanāksmi.

„Atbalstām Eiropas Komisijas apņemšanos noregulēt tiešo maksājumu sadali starp dalībvalstīm, taču esam nobažījušies par šā procesa īstenošanas grafiku,” teikts Baltijas parlamentāriešu deklarācijā. „Nevaram atbalstīt termiņu, kurā šo izlīdzināšanu plānots panākt, jo tādējādi pat pēc 2013. gada Igaunijas, Latvijas un Lietuvas zemniekiem vēl vairākus gadus netiks radīti tādi apstākļi kā citu dalībvalstu lauksaimniecības produkcijas ražotājiem,” uzsver deputāti.

Deklarācijā atgādināts, ka lauksaimniecības ražošanas izmaksas un izejmateriālu cenas Baltijas valstīs ir gandrīz tādas pašas kā vidēji ES, bet trim valstīm piešķirtais, uz vēsturiskiem kritērijiem balstīto maksājumu apjoms, ir viszemākais ES, kas būtiski kaitē Baltijas valstu lauksaimnieku konkurētspējai vienotajā ES tirgū.

Tādēļ Baltijas valstu parlamentārieši aicina „reformēt kopējo lauksaimniecības politiku tā, lai lauksaimniecības produkcijas ražotājiem dalībvalstīs būtu vienlīdzīgi konkurences apstākļi, tiktu ievērots solidaritātes princips un taisnīga attieksme pret visiem”.

Tāpat pieņemtajā deklarācijā aicināts „izlīdzināt tiešos maksājumus ātrāk, nekā to paredz Eiropas Komisijas ieteiktais procesa īstenošanas grafiks. Jau nākamajā finanšu periodā jānoregulē tiešo maksājumu sadale starp dalībvalstīm tā, lai Eiropas Savienībā nebūtu lielas atšķirības starp augstākajiem un zemākajiem tiešajiem maksājumiem”.

Konferencē Tallinā līdz ar Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāju V.Dombrovski piedalās arī komisijas priekšsēdētāja biedrs Jānis Dūklavs, kā arī komisijas deputāts Raivis Blumfelds (VL-TB/LNNK).
Padalies

laukudzive.lv © 2020 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress