Bērziņš, visticamāk, 9. maijā nedosies uz MaskavuValsts prezidents Andris Bērziņš, visticamāk, uz 9. maija svinībām Maskavā nedosies, liecina prezidenta sacītais LNT raidījumā “900 sekundes”.

Bērziņš norādīja, ka neizslēdz savu došanos uz Maskavu, lai risinātu miera sarunas, taču šim braucienam nav jāsakrīt ar 9. maija svinībām Krievijā.

“Man uz šo brīdi ir uzlikta tāda atbildība, lai es darītu visu, lai līdzīgi pasaules kari vairāk neatkārtotos. Es neizslēdzu iespēju, ka jādodas uz Maskavu būs, lai runātu, taču ne tieši 9.maijā,” sacīja A. Bērziņš, norādot, ka pienākumu doties uz Krievijas galvaspilsētu uzliek Latvijas prezidentūra Eiropas Savienībā (ES).

Prezidents vēlreiz apliecināja, ka viņš lēmumu par iespējamo dalību 9. maija svinībās Maskavā ir pieņēmis, taču publiski to paziņos tikai pēc tam, kad informēs uzaicinātājus atbilstoši starptautiskajam protokolam.

Jau iepriekš Bērziņš vairākkārt norādījis, ka viņam personīgais lēmums ir skaidrs un nekad nav mainījies, taču aizbildinoties ar Latvijas prezidentūru ES , solījis to izvērtēt plašāk.

Patlaban vēl nav zināms konkrēts laiks, kad Bērziņš savu atbildi varētu darīt zināmu plašākai sabiedrībai.

Jau vēstīts, ka Krievija pašlaik gatavojas iespaidīgām svinībām, atzīmējot 70 gadus, kopš tika sakauta nacistiskā Vācija Otrajā pasaules karā, un uz Maskavā paredzēto ceremoniju starp ielūgtajiem viesiem ir arī tādas augsta ranga personas kā ASV prezidents Baraks Obama un Ziemeļkorejas diktators Kims Čenuns.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2020 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress