Bez elektrības – vairāk nekā 100 000 mājsaimniecību; visvairāk cietusi Ventspils, Talsi, Kuldīga

Spēcīgā vētra naktī sasniedza Latviju un izraisīja bojājumus AS "Sadales tīkls" elektrolīnijās, bez elektrības atstājot vairāk kā 100 000 mājsaimniecību. Vētras spēks Latvijā šobrīd samazinās, visaktīvāk AS "Sadales tīkls" elektromontieru brigādes šorīt strādās Ziemeļkurzemē.

Vislielākais atslēgto klientu skaits ir Ziemeļkurzemes piekrastes reģionos - Ventspils, Talsu, Kuldīgas novadā, jo nakts laikā atslēdzās vairākas 110 kV (kilovoltu) līnijas. Jau uzsākts aktīvs darbs, lai šīs maģistrālās līnijas saremontētu. Tiklīdz tas būs izdarīts, lielai daļai klientu elektroapgāde tiks atjaunota pa vētras neskartajām vidējā sprieguma līnijām.

Jau naktī AS "Sadales tīkls" ir izsludinājis masveida bojājumu situāciju, lai mobilizētu un iesaistītu visus darbiniekus bojājumu lokalizēšanā un novēršanā

Šorīt bez elektroenerģijas piegādes Kurzemē ir aptuveni 41 000 klientu, Latvijas Dienvidos aptuveni 30 000 klientu. Ja analizē novadus, tad visvairāk skartais ir Ventspils novads -20 000 klientu un Kuldīgas novads - 12 000 klientu, kā arī Saulkrastu un Talsu novadi. Vismazāk vētra plosījusies Latgalē, visā teritorijā izraisot elektroapgādes traucējumus aptuveni 4000 klientiem.

AS "Sadales tīkls" 60 operatīvo brigāžu elektromontieri un 23 dispečeri strādāja visu nakti, lai veiktu pārslēgumus tīklā, avārijas atslēgumu gadījumā mēģinātu strāvu nodrošināt no citām apakšstacijām un pēc iespējas pilnīgāk apzinātu situāciju elektrotīklā.

Kas bija svarīgākais nakts uzdevums? Sekot līdzi vētras attīstībai un sagatavot darba uzdevumus brigādēm, kas šorīt uzsāk bojājumu novēršanu. Šodien strādās vairāki simti gan uzņēmuma, gan piesaistītās darbuzņēmēju brigādes, lai pēc iespējas ātrāk samazinātu radušos bojājumu skaitu. Kopējais pieejamais resurss ir vairāk nekā 1000 darbinieku, tai skaitā arī darbuzņēmēji.

Šodien vētras skartajos reģionos ir gaidāma nepatstāvīga elektroapgāde, jo elektrotīkla dispečeri veiks aktīvus tīkla pārslēgumus, lai pēc iespējas drīzāk atjaunotu elektroapgādi pēc iespējas vairāk klientiem. AS "Sadales tīkls" operatīvo brigāžu elektromontieri un dispečeri strādāja visu nakti, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu elektrību klientiem.

Jau vakar strādājām pastiprinātā režīmā, atceļot plānotos elektrotīkla remontdarbus, apzinot materiāltehnisko bāzi, sazinoties ar vietējām pašvaldībām un mobilizējot papildus elektromontieru brigādes, kas iesaistīsies vētras izraisīto bojājumu likvidēšanā. Šodien turpināsim darbu pastiprinātā režīmā un sekosim līdzi vētras virzībai.

AS "Sadales tīkls" aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un ievērot pastiprinātas drošības prasības, īpaši atrodoties elektrolīniju tuvumā. Spēcīgā vējā var lūzt koki un zari, pārraujot elektrolīniju vadus un radot bīstamas situācijas, kas apdraud iedzīvotāju dzīvību.

Avots: nra.lv
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress