Centrāltirgū parādījušās jau pirmās gailenesCentrāltirgū tirdzniecībā nonākušas pirmās gailenes, savukārt lētās importētās Polijas un Lietuvas zemenes pamazām beidzas.

Gailenes centrāltirgū ir diezgan liels pārsteigums, jo parasti tirdzniecībā tās nonāk daudz vēlāk. Arī pārdevējas ir ievērojušas šo faktu, norādot, ka šovasar gailenes parādījušas daudz agrāk kā ierasts. Pagaidām gan gailenes ir salīdzinoši maziņas, taču tas netraucē tās iegādāties. Tiek prognozēts, ka šogad gailenes varētu būt pieejamas lielā apjomā.  Šobrīd gaileņu cena ir seši eiro kilogramā.

Savukārt zemenes, kuras pēdējo nedēļu laikā bija burtiski pārpludinājušas Centrāltirgu, patlaban ir daudz dārgākas kā sākumā. Cenu maiņa skaidrojama ar ogu apsīkumu.

Pārdevēji atzīst, ka importa ogas ir kļuvušas ievērojami mazāk, jo Polijā pēdējo dienu laikā iestājies karstums pēc ilgstošām lietusgāzēm, kā rezultātā ogas pūst un tās nevar atvest. Zemenes tirgū varētu būt vēl aptuveni nedēļu. Poļu un lietuviešu zemeņu cenas ir sākot no 1,20 eiro līdz 2,50 eiro par kilogramu. Vietējas zemenes maksā uz gandrīz pusi dārgāk - no četriem līdz septiņiem eiro kilogramā. Atšķirībā no importa ogām, latviešu zemenes Centrāltirgū būs iespējams nopirkt vēl vairākas nedēļas.
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress