Cūkaudzētājiem būs atbalsts biodrošības prasību ieviešanaiŅemot vērā Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatību Latvijas teritorijā, visām cūkkopības nozarē strādājošām saimniecībām biodrošības prasību pastiprināšanai būs pieejams finansējums kopumā 500 000 eiro apjomā, informē Zemkopības ministrijā.

Lai mazinātu saslimšanas risku mājas cūkām, pieņemts lēmums par projektu iesniegšanas kārtas izsludināšanu Lauku attīstības programmas (LAP) 2014.-2020.gadam pasākumā "Atbalsts profilaktiskajiem pasākumiem, lai mazinātu epizootiju un epifitotiju iespējamās sekas".

Uz atbalstu varēs pretendēt tikai tirgum paredzētās primārās lauksaimniecības produkcijas ražotāji cūkkopībā visā Latvijas teritorijā - fiziskas, juridiskas personas vai lauksaimnieku grupas, kas vismaz gadu realizē produkciju tirgū.

Pretendentam arī jāuzrāda ar Pārtikas un veterināro dienestu (PVD) saskaņots biodrošības pasākumu ieviešanas plāns.

Atbalsta kopējais apmērs ir 500 000 eiro. Tas tiks izmaksāts žogu un dezinfekcijas barjeru uzstādīšanai, kā arī dezinfekcijas paklāju, pulverizatoru, dezinfekcijas aprīkojuma, aizsargapģērba (izņemot vienreizlietojamo apģērbu), dzīvnieku līķu uzglabāšanai un sanitārās caurlaides ierīkošanai paredzēto slēgto konteineru iegādes izmaksām.

Attiecināmajās izmaksās neiekļauj ar būvniecības darbiem saistītās izmaksas, izņemot žogu un dezinfekcijas barjeru uzstādīšanas vai ierīkošanas izmaksas. Attiecināmās izmaksas nosaka atbilstoši tirgus cenai, nepārsniedzot 10% no vidējās tirgus cenas.

Atbalsta intensitāte 80% apmērā no attiecināmajām izmaksām būs profilaktiskajiem pasākumiem, bet 100% apmērā no attiecināmajām izmaksām - profilaktiskajiem pasākumiem, kurus kopīgi īsteno lauksaimnieku grupa.

Pretendentiem būs iespēja iesniegt Lauku atbalsta dienestā projektus no 26.septembra līdz 2016.gada 30.decembrim.
Projektu īstenošanas termiņš ir viens gads no lēmuma par iesnieguma apstiprināšanas spēkā stāšanās dienas.

Analogs 500 000 eiro atbalsts cūkkopjiem profilakses apstākļu īstenošanai tika īstenots arī šā gada martā.

Kā ziņots, mežacūku populācijā mēris šogad konstatēts 736 dzīvniekiem 63 novadu 195 pagastos, kā arī divās pilsētās - Rēzeknē un Pļaviņās. Mājas cūkām mēris konstatēts divās saimniecībās Vārkavas un Gulbenes novadā, kur bija jāizkauj attiecīgi 50 un 142 cūkas.
PVD atkārtoti aicina visus dzīvnieku turētājus, jo īpaši tos, kuri savā piemājas saimniecībā tur cūkas, stingri ievērot noteiktos biodrošības pasākumus, lai tādējādi pasargātu savus dzīvniekus no saslimšanas un maksimāli samazinātu infekcijas slimību izplatīšanos apkārtējā teritorijā.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, jo novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks. Šī kaite Latvijā iepriekš nekad nebija reģistrēta.
Foto: Kim F/ https://www.flickr.com/photos/seabird/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress