Dabas izglītības centri aicina iepazīt dabas daudzveidībuIgaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas projekts „Cilvēki un daba” ir noslēdzies, bet tā ietvaros izveidotie dabas izglītības centri aktīvi turpina savu darbu un aicina cilvēkus iepazīt dabas vērtības aizvien jaunā un interesantā veidā, informē Dabas aizsardzības pārvalde.

Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centri (DIC) Latvijas reģionos uzņem apmeklētājus un aicina iepazīt dabas procesus rudenī. Vidzemes pusē DIC "Ziemeļvidzeme" Salacgrīvā piedāvā dabas izglītības nodarbības par dažādām dabas vērtībām jūras piekrastē, savukārt DIC "Vecupītes" netālu no Valmieras ir iespēja doties izzinošā pastaigā pa dabas taku un iepazīt Gaujas krastos esošās dabas vērtības. Latgalē DIC "Rāzna" var apskatīt izstādi un piedalīties dabas izziņas nodarbībās par dabas vērtībām Rāznas nacionālajā parkā, savukārt Kurzemes pusē DIC "Meža māja" Ķemeros var apskatīt izstādi "Ieraugi to, ko citi neredz!" un Dabas skolas nodarbībās iepazīt Ķemeru nacionālā parka dabas vērtības. Līgatnes dabas takā esošais DIC – Meža skola "Pauguri" aicina apmeklētājus iepazīt Latvijas meža dzīvniekus, un gūt jaunus iespaidus par dabu sajūtu pieturās.

Latvijas Dabas muzejā interesenti var apmeklēt ekspozīciju telpu "Par Zemi, Sauli un mums". Šīs ekspozīcijas mērķauditorija ir sākumskolas skolēni un ģimenes ar pirmskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem. Šeit tiek organizētas un vadītas dažādu tēmu nodarbības, kas sniedz pirmās zināšanas par dabu pašiem mazākajiem muzeja apmeklētājiem, kā arī palīdz izprast likumsakarības un norises dabā skolas vecuma bērniem.

Dabas muzeja speciālisti ar izglītojošām nodarbībām par dažādām dabas vērtībām dodas arī izbraukuma nodarbībās uz skolām. Nodarbībās tiek izmantotas projekta "Cilvēki un daba" ietvaros izveidotās mobilās kastes, kas ļauj attiecīgo tēmu apgūt interaktīvā un aizraujošā veidā. Par dabas muzeja piedāvājumu vairāk informācijas var atrast muzeja mājas lapā www.dabasmuzejs.gov.lv.

Igaunijā var viesoties Tartu Dabas mājā, kas apmeklētājiem atklāta pavisam nesen un būvēta kā pasīvā māja. Projekta ietvaros Tartu vides izglītības centra speciālisti sagatavojuši arī interaktīvu izstādi par pasīvo māju un tajā izmantotajiem materiāliem. Savukārt pašā Peipusa ezera krastā izveidotajā dabas izglītības centrā var iepazīt Peipusa ezera floru un faunu. Vairāk informācijas par Igaunijas partneru dabas izziņas piedāvājumu var atrast Tartu vides izglītības centra mājas lapā: www.teec.ee un Peipusa pārrobežu sadarbības centra mājas lapā www.ctc.ee.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress