Darbu spiests pārtraukt privātais bērnudārzs “Margrietiņa”Privātais bērnudārzs “Margrietiņa”, kurā tika konstatēts bērnu dzīvībai bīstami apstākļi, šodien pārtraucis darbu.

Būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs ziņo, ka 31. jūlijā Rīgas pilsētas būvvalde lika pārtraukt privātā bērnudārza “Margrietiņa” ekspluatāciju, jo tajā tika konstatēti pamatīgi pārkāpumi, kuri apdraud bērnu drošību un veselību, tomēr neskatoties uz būvvaldes pavēli, bērnudārzs vēl līdz šodienai turpināja darbu.

Vircavs atklāja, ka Rīgā vairākās ēkās ir ierīkoti bērnudārzi, taču ēkas neatbilst ierīkotajam statusam. Bērnudārzi ir rakstiski brīdināti, liela daļa gan ir atsaukusies, ka nepilnības novērsīs, taču četri no privātajām iestādēm nav atsaukušās uz paziņojumu un viena no tām līdz šim brīdim bija arī bērnudārzs “Margrietiņa”.

Vircavs pauda, ka bērnudārza veiktajā pārbaudē pavērušies briesmīgi skati- bērnudārza teritorijā atrodas kanalizācijas aka ar atklātu virsmu, spēļu laukums atrodas zem sapuvušas nojumes, no sienām brūk ķieģeļi un bez saskaņošanas sienās ir iebūvētas durvis.

Būvvalde nekavējoties lika pārtraukt bērnudārza darbību, taču būvvaldes inspektoram, veicot atkārtotu pārbaudi, tika konstatēts, ka pavēle netiek pildīta un pa bērnudārza logu redzami bērni, turklāt ēkā inspektoru iestādes darbinieki neielaida.

Vircavs pauda pārliecību, ka bērnudārza vadībai daudz svarīgāka ir nauda kā bērnu drošība. Viņš atzīmē arī to, ka pret vadību būtu jāierosina kriminālprocess par bērnu drošības apdraudējumu.

Būvvaldes darbinieki šodien atkārtoti devās pārbaudīt, vai otrreiz veiktas rīkojums ir izpildīts.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress