Dārzeņu audzētāji: Ziemā produkcijas var nepietiktNav skaidrs, kāda situācija ar cenām būs janvārī un februārī, bet līdz rudenim dārzeņu cenu kāpums nav gaidāms, jo tad vēl ražas pietiks, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” skaidroja kooperatīvās sabiedrības “Mūsmājas dārzeņi” vadītāja Edīte Stradiņa.

Plānots, ka Latvijas dārzeņu raža vidēji būs par 30% mazāka, un jau tagad ir skaidrs, ka ar to nepietiks, lai izturētu ziemu. Lai gan lietus ir uzlijis un, piemēram, kartupeļi “ir saņēmušies”, “tam, kas ir nokritis pavasarī pēc stādīšanas, lietus nepalīdzēs”, atzina Strazdiņa. Aptuveni 30 centimetri augsnes ir bez ūdens, un tādējādi izdzīvo tie augi, kam ūdens pietiek, bet tie, kas ir prasīgāki, iznīkst.

Stradiņa atklāja, ka aizgājusi bojā pat 80% selerijas un puravu raža. Līdz pat 30% iznīkuši kāposti, puķkāposti un citi kāpostveidīgie. Līdzīgi ir ar bietēm un burkāniem.

Ilgstošais sausums, kas valdīja Latvijā kopš maija, ir izkaltējis dažādas kultūras, un īpaši dārzeņu audzētāji gaida lietu, kas varētu palīdzēt augiem, kuri vēl ir glābjami. Tāpat viņi domā arī par laistīšanu. Strazdiņa gan norāda uz lielu problēmu, ja visi lauksaimnieki ķersies pie laistīšanas – nav ne pieejas ūdeņiem, ne infrastruktūras. “Ja taisītu dziļurbumus un sāktu laistīt laukus visi, tad ūdens mums pietiktu aptuveni vienu nedēļu. Ja ūdeni ņemtu upēs, tad – divas nedēļas,” teica Strazdiņa.

Foto: Pixabay
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress