Dobelē skolnieks ziņo, ka skolā ir spridzeklis

Dobeles policijas iecirkņa policijas darbinieki, vakar, 15.aprīlī ap pulksten 11.00 saņēma informāciju no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, ka kāds jaunietis piezvanījis un informējis, ka Dobeles 1.vidusskolā ievietots spridzeklis.


Policijas darbinieki un attiecīgie dienesti nekavējoši ieradās notikuma vietā un uzsāka skolēnu evakuāciju, skolēni tika evakuēti arī no blakus esošās skolas Dobeles Valsts ģimnāzijas. Notikuma vietā strādāja arī pretterorisma vienības Omega darbinieki, informācija neapstiprinājās.


Jau pēc dažām stundām policijas darbinieki, veicot operatīvos meklēšanas pasākumus noskaidroja iespējamo zvanītāju – 15 gadīgu jaunieti, kurš tika nogādāts Dobeles policijas iecirknī. Policija izmeklēšanas laikā noskaidros arī iespējamos līdzzinātājus.


Policija brīdina, ka šāda informācijas sniegšana, kuru uztverē ir smieklīgs joks var bēdīgi beigties, jo skolēniem jāapzinās, ka būs jāatbild par savu rīcību, pats sev sabojā dzīvi, jo ir saucams pie kriminālatbildības, kā arī vēl papildus tiks aprēķināti materiālie zaudējumi par viltus izsaukumu. Arī skolās skolotājiem ir jāpārrunā ar skolēniem par šāda veida rīcībām, tāpat bērnu vecākiem.


Policijas darbinieki šāda veida noziedzīgus nodarījumus parasti atklāj tās pašas dienas laikā un veic personu aizturēšanu.


Par notikušo uzsākts kriminālprocess.


Avots: nra.lv


 

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress