Dūklavs: EK ir jāsniedz atbalsts Latvijas piena ražotājiemEiropas Komisijai (EK) ir jāsniedz atbalsts Latvijas piena ražotājiem, pirmdien Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes (LZMP) ārkārtas sēdē uzsvēra zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Dūklavs atkārtoti uzsvēra nepieciešamību EK sniegt atbalstu Latvijas piena ražošanas nozarei, kas nonākusi grūtā situācijā pēc Krievijas sankciju ieviešanas.

"Kopš 2014. gada novembra piena ražotāju kopējie zaudējumi strauji palielinās un šobrīd ir sasnieguši 44,3 miljonus eiro. Neraugoties uz visiem līdzšinējiem nacionālajiem un ES atbalsta pasākumiem, situācija nav normalizējusies, tāpēc ir nepieciešami tālāki Eiropas Komisijas īstenoti atbalsta pasākumi," pauda Dūklavs.

Viņš norādīja, ka lauksaimniekiem palīdzētu tādi pasākumi, kā ārkārtas finansiālais atbalsts, intervences cenu palielināšana un ātras pieejas finanšu rīkiem izstrāde, lai varētu pilnvērtīgi izmantot Kopējās lauksaimniecības politikas sniegtās iespējas.

Jau ziņots, ka 24. augustā Ministru prezidente Laimdota Straujuma un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Briselē tikās ar ES lauksaimniecības un lauku attīstības komisāru Filu Hoganu (Phil Hogan), lai pārrunātu turpmāko iespējamo EK atbalstu Latvijas piena ražotājiem un pārstrādātājiem. Šās tikšanās laikā komisārs Fils Hogans pauda izpratni, ka situācija Latvijas piena nozarē ir sarežģītāka, nekā citās ES dalībvalstīs, un apliecināja, ka līdz LZMP ārkārtas sēdei 7. septembrī EK sagatavos atbalsta piedāvājumu Latvijas piena nozare.

Jau vēstīts, ka atbildot uz Rietumvalstu sankcijām, Krievijas prezidents Vladimirs Putins šogad parakstījis dekrētu, kas paredz pagarināt pārtikas embargo līdz 2016. gada 5. augustam, tādējādi ierobežojot liellopu gaļas, cūkgaļas, putnu gaļas, piena un zivju produktu, augļu un dārzeņu importu no Rietumvalstīm.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress