EK: Lauksaimniecības nozarei izdevies kompensēt embargo radītos zaudējumusPieaugošais saimniecību eksports kompensē Krievijas noteikto pārtikas embargo, liecina Eiropas Komisijas (EK) paziņojums.

Kopš pārtikas embargo noteikšanas lauksaimniecības eksports uz citiem tirgiem ievērojami pieaudzis, spējot kompensēt zaudēto Krievijas tirgu, kas lauksaimniekiem izmaksāja gandrīz piecus miljardus eiro pagājušajā gadā.

"Visa perioda laikā, kopš embargo sākuma, Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības pārtikas produktu ražošanas nozarei ir izdevies kompensēt zaudējumus, palielinot eksportu uz citiem galvenajiem galamērķiem un alternatīviem tirgiem," teikts EK paziņojumā.

Brīdī, kad Maskava noteica Rietumvalstīm pārtikas embargo, ES pārtikas eksports uz Krieviju nokritās par 43%, sasniedzot 6,3 miljardus eiro lielu zaudējumus.

Pēcāk 28 dalībvalstu blokā bija redzams arī kopējais saimniecības eksporta pieaugums līdz 6% jeb vairāk nekā 127 miljardiem eiro.

Jau vēstīts, ka pirms nedaudz vairāk kā par gadu, Krievija paziņoja par pārtikas embargo Rietumvalstīm, tādējādi atriebjoties par virkni ASV un Eiropas Savienības (ES) sankcijām par Maskavu sakarā ar tās lomu Ukrainas konfliktā.

Atbildot uz sankciju pagarināšanu, Krievijas prezidents Vladimirs Putins šogad parakstījis dekrētu, kas paredz pagarināt pārtikas embargo līdz 2016. gada 5. augustam, tādējādi ierobežojot liellopu gaļas, cūkgaļas, putnu gaļas, piena un zivju produktu, augļu un dārzeņu importu no Rietumvalstīm.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress