Elektrības dārgā brīvība

Šā gada 6. novembrī Saeimas deputātu vairākums nolēma ar nākamā gada 1. aprīli pilnībā atvērt elektroenerģijas tirgu, kas nozīmē, ka gandrīz 850 000 mājsaimniecību kļūs par elektroenerģijas brīvā tirgus dalībniekiem. Tiesa, līdz ar šo brīvību mājsaimniecībām par elektrību nāksies maksāt krietni dārgāk. Prognozējams, ka elektrības cena pēc 1. aprīļa varētu būt 11,30 santīmu par kilovatstundu, tas ir, par aptuveni 38 procentiem vairāk, nekā šobrīd mājsaimniecības maksā Latvenergo.

Mazāk turīgām mājsaimniecībām Ekonomikas ministrija sola saglabāt pašreizējo elektrības cenu Starta tarifa līmeni, tas ir, 8,18 santīmu par kilovatstundu, jo pašvaldībām ir piešķirti papildu budžeta līdzekļi dzīvokļa pabalsta segšanai, proti, elektroenerģijas kopējās cenas pieauguma kompensācijai.

Latvenergo konkurenti Enefit un 220 Energia uzskata, ka elektrības tirgus atvēršana Latvijā ir izstrādāta par labu tikai Latvijas monopolam Latvenergo, tāpēc nolēmuši pagaidām nestartēt mājsaimniecību sektorā. Vājāka konkurence savukārt nozīmē augstākas elektroenerģijas cenas patērētājiem nākotnē.

Avots: nra.lv /Ilze Šteinfelde
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress