Francijas eksprezidentam Sarkozī draud desmit gadu ilgs cietumsodsOtrdien, 1.jūlijā saistībā ar aizdomām par nelegālu savas politiskās varas izmantošanu un dalību korupcijā tika aizturēts bijušais Francijas prezidents Nikolā Sarkozī.

Aizturēto likumsargi nopratinājuši aptuveni piecpadsmit stundas.

Sarkozī aizturēts uz aizdomu pamata par savas politiskās varas izmantošanu, lai iegūtu konfidenciālu informāciju par izmeklēšanas gaitu, kuras uzdevums bija noskaidrot iespējamas nelikumības Sarkozī vēlēšanu kampaņas finansēšanā. Sarkozī apmaiņā pret informāciju solījis izmeklēšanas tiesnesim prestižu amatu Monako. Ja tiks pierādīta Sarkozī vaina, bijušajam Francijas eksprezidentam draud cietumsods līdz pat 10 gadiem.

Pirmdien uz nopratināšu aicināts arī tiesnesis Gilberts Aziberts, kā arī vēl viens tiesnesis, kas iespējams ir saistīts ar notikušo.

Sarkozī aizturēšana atstājusi nelabvēlīgu iespaidu arī uz bijušā Francijas prezidenta plāniem atgriezties aktīvajā politikā un startēt nākamajā Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņā, kas norisināsies 2017.gadā. Sarkozī, iespējams, ir pirmais bijušas valsts vadītājs, kas ticis aizturēts un turēts policijas uzraudzībā.
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress