Iecere par dāvanu pārvēršas par kontrabandas noziegumu



Kādam vīrietim neveiksmīgi beidzies iecerētais pārsteigums uzdāvināt mīļotajai vienreizēju dāvanu. Viņš interneta veikalā „Jomashop" pasūtījis firmas "Baume & Mercier" Šveicē ražotu pulksteni. Kārotā prece Latvijā pienākusi ātri, taču tā arī vīrietim Mārim nav izdevies preci saņemt- loģistikas kompānija UPS vīrietim paziņojusi, ka preci nav iespējams muitot.

Māris sašutis stāsta, ka muitnieki bija izdomājuši, ka pulksteņa siksniņa ir taisīta no aizsargājam aligatora ādas. Paši preces pārdevēji teikuši, ka tā ir veidota no govs ādas, un šis apgalvojums iekļauts paskaidrojumam muitā, taču ar to neesot pieticis.Divi muitas darbinieki devušies uz UPS biroju sūtījumu apskatīt, nākamajā dienā uz turieni devušies vēl divi muitnieki, lai sastādītu aktu par izņemšanu, jo pulksteni esot bijis jāved uz ekspertīzi, lai pārliecinātos, ka siksniņa taisīta no govs ādas. Pēc laiciņa Mārim pienāca dokuments, kurš vēstīja, ka pret viņu ir ierosināta administratīvā lieta par kontrabandu.

Savu pasūtīto dāvanu vīrietim vēl nav izdevies redzēt, kaut gan nauda jau ir samaksāta,veikta arī samaksa par PVN un muitas nodokli.

Turklāt vēl bez administratīvās lietas, UPS Mārim vēsta, ka viņam būs jāsāk maksāt soda nauda par laiku, kas tiek pārsniegts, lai šo pulksteni uzturētu.

Pati muita uz jautājumiem atbildēt netaisās.

Pulkstenis bija paredzēts kā iepriecinoša dāvana, bet pārvērta vīrieti noziedzniekā.
Padalies

laukudzive.lv © 2019 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress