Iedzīvotāji uzskata, ka viņiem ir maz iespēju kontrolēt politiķu darbību

Jaunākā „DNB Latvijas barometra” pētījuma rezultāti, kas apkopoti vēlēšanu priekšvakarā, liecina, ka pārliecinošs vairākums aptaujāto Latvijas iedzīvotāju – 85% - uzskata, ka viņiem ir ļoti maz iespēju kontrolēt politiķu darbību. Tikai 10% domā, ka viņiem ir šādas iespējas, bet atlikušajiem respondentiem nav skaidra viedokļa.


Jāpiebilst, ka, kontrastējot ar iepriekšējos gados pavasarī piedzīvoto sabiedrības pozitīvā noskaņojuma pieaugumu, šogad iedzīvotāju kopējais noskaņojums, vērtējot Latvijas sociālekonomisko situāciju un tās izmaiņas, šajā periodā pasliktinās. Turklāt visvairāk – par trim līdz pieciem punktiem - samazinājies iedzīvotāju vērtējums par pašreizējo situāciju valstī, ekonomisko stāvokli un tā attīstības perspektīvām.


Tiesa gan, tieši tradicionāli vissliktāk vērtētajos indikatoros par iespējām Latvijā atrast labu darbu un par valdības darba vērtējumu šajā mēnesī bijis vērojams neliels pieaugums pāris punktu robežās.


Pilni „DNB Latvijas barometra” pētījuma rezultāti tiks publiskoti trešdien, 29.maijā, atklājot Latvijas iedzīvotāju uzskatus par pašvaldību vēlēšanām, tostarp iemesliem, kāpēc doties (vai gluži pretēji – nedoties) vēlēt, kādas izmaiņas savas pašvaldības darbībā iedzīvotāji sagaida turpmākajos četros gados un kādas tās bijušas līdzšinējā sasaukuma laikā.

Padalies

laukudzive.lv © 2020 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress