Igaunijas prezidents kritizē valstis, kuras iegulda maz līdzekļu aizsardzībaiIgaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess oficiālajā vizītē ASV, Vašingtonā, kur norisinājās Baltijas un ASV Nacionālās komitejas konference, uzsvēra savu pārliecību par to, ka tā sauktajās NATO jaunajās dalībvalstīs NATO spēku klātbūtnei vajadzētu atrasties pastāvīgi, taču, tajā pašā laikā, Eiropā esot maz sabiedroto, kas sniedz atbilstošu ieguldījumu savas valsts aizsardzībā, tāpēc šīm valstīm nav nekādu tiesību NATO vai amerikāņiem sūdzēties vai ko pārmest.

Prezidents aicināja Baltijas valstu pārstāvjus runāt par kolektīvo aizsardzību ne tikai ar amerikāņiem, bet arī ar likumdevējiem savās valstīs, jo tikai viņi var pievērst pastiprinātu uzmanību aizsardzības izdevumiem un tos nodrošināt tā, lai tie atbilstu NATO noteiktajam līmenim.

Ilvess norādīja, ka valstis nevar vainot ASV un NATO, ja pašas nav gatavas aizsardzībai novirzīt 2% no IKP.

"Kad valstis aizsardzībai tērē mazāk kā 1% no IKP, nevar vainot NATO pie "nekā nedarīšanas". Vienīgie cilvēki Eiropā, kam ir tiesības sūdzēties par NATO darbību, ir igauņi, jo mēs esam vienīgie, kuri tērē šos nepieciešamos 2% aizsardzībai," norādīja Igaunijas prezidents.

Vēl konferencē Ilvess savā runā pauda viedokli, ka Baltijas valstis pašlaik būtu Krimas vietā, ja 1994. gadā nebūtu Krievijai pieprasījušas no savām valstīm atvilkt tās karaspēku.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress