Ik gadu darbu valsts pārvaldē pamet vismaz 400 personasJau trešo gadu turpinās tendence, ka no darba valsts pārvaldē aiziet aptuveni 400 cilvēki, tā šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja Valsts kancelejas (VK) direktora Elita Dreimane.

Dreimane skaidroja, ka lielākoties darbu valsts pārvaldē pamet speciālisti, kas tajā strādājuši vismaz desmit gadus un visbiežākais iemesls šādai rīcībai ir nepietiekamais atalgojums.

"Lai arī atalgojums valsts pārvaldē pēdējos gados ir būtiski pieaudzis, sasniedzot 1000 eiro uz papīra, cilvēki uzskata, ka tas nav piemērots un dodas strādāt uz privāto sektoru" norāda Dreimane.

Runājot par to, ko valsts pārvaldei kā darba devējai vajadzētu darīt šajā situācijā, VK direktore norādīja uz nepieciešamību sakārtot motivācijas sistēmu.

"Galvenā problēma ir tāda, ka mēs esam paaugstinājuši zemākās algas, taču neesam domājuši par augsta ranga speciālistu algu paaugstināšanu. Mans piedāvājums ir, ka esošā algu fonda ietvaros iestādes vadītājs varētu palielināt algu griestus, kā arī pieņemt darbā augsta ranga speciālistus", sacīja Dreimane.

Pēc Dreimanes domām, cilvēkus atgriezties darbā valsts pārvaldē motivētu vismaz par piecdesmit procentiem augstāka alga - tie varētu būt vismaz 1, 5 tūkstoši eiro, norādīja VK direktore.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress