Jaunajā motosezonā OCTA obligāta arī mopēdiem un skūteriemLatvijas Profesionālo apdrošināšanas brokeru asociācija (PABA) atgādina, ka 2011.gada rudenī spēkā stājušās OCTA likuma (Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likums) izmaiņas cita starpā nosaka, ka kopš 2011./2012.gada ziemas, OCTA apdrošināšana obligāti ir jāveic vēl vienai transporta līdzekļu klasei, kurai tas līdz šīm nebija obligāti - mopēdu un skūteru īpašniekiem.

Tā ir būtiska likuma izmaiņa. Tādēļ, sākoties pavasara motociklu un mopēdu sezonai, PABA aicina visus plašsaziņas līdzekļus par to informēt Latvijas sabiedrību, jo daudzo skūteru un mopēdu īpašnieki parasti ne visai centīgi seko OCTA un ceļu satiksmes likumu izmaiņām.

Braukšana bez OCTA ir smags satiksmes noteikumu pārkāpums, par ko APK ir paredzēts visai liels naudas sods.

Pēc PABA vērtējuma OCTA apdrošināšanas polises cenas skūteru un mopēdu īpašniekiem būs zemākas nekā motociklu īpašniekiem un svārstīsies robežās no 10 līdz 30 Ls par gada polisi. Mēs iesakām mopēdu OCTA apdrošināšanu iegādāties uz gadu, jo Latvijas OCTA sistēmas un bonus-malus klases aprēķināšanas īpatnības nosaka to, ka vasaras sezonas un visa gada OCTA polišu cenas motocikliem un mopēdiem (skūteriem) daudz neatšķiras, bet gada polise ļauj īpašniekiem daudz ātrāk uzlabot savu bonus - malus klasi un nonākt labākā riska un cenu grupā.

Tāpat skūteru īpašniekiem, iestājoties ceļu satiksmes negadījumam, būs jāpielieto visa spēkā esošā OCTA procedūra - tai skaitā saskaņotais paziņojums un vainīgajam jāveic skūtera atrādīšana savā OCTA apdrošināšanas sabiedrībā.

92,72% no Projekta finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.

Šis paziņojums presei ir veidots ar Eiropas Savienības Eiropas Sociālā fonda finansiālu atbalstu. Par preses paziņojuma saturu atbild Latvijas Profesionālo apdrošināšanas brokeru asociācija.
Padalies

laukudzive.lv © 2022 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress