Jelgavas tiesa vēlas apsūdzēt LRA deputātu Daini LiepiņuAr apsūdzībām un aizdomām jaunievēlētajiem deputātiem nākas saskarties diezgan bieži - šoreiz aizdomu ēna kritusi pār Latvijas Reģionu apvienības (LRA) frakcijas vadītāju Daini Liepiņu. Jelgavas tiesa vērsusies Saeimā ar lūgumu skaidrot, vai nepieciešams lūgt atļauju Liepiņa tiesāšanai, vēsta LTV raidījums “Panorāma”.

LRA frakcijas vadītājām ir celta apsūdzība septiņos noziedzīgos nodarījumos par nepatiesu ziņu minēšanu- īpašumu, darījumu un cita mantiska rakstura deklarācijā par 2009, 2010. un 2011. gadu par mantu un citiem ienākumiem lielā apmērā. Noziegumi tikuši pastrādāti no 2010. gada līdz 2012. gada jūnijam, un tieši pirms gada tika uzsākta tiesas izmeklēšana.

Pašlaik lietā tiek veikta pierādījumu pārbaude un norisinās izmeklēšana. Gadījumā, ja tiesa atzītu deputātu par vainīgu, viņam draudētu īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.

Jelgavas tiesa Saeimas mandātu komisijai nosūtījusi vēstuli ar lūgumu paskaidrot, vai esošajā situācijā ir nepieciešams saņemt Parlamenta piekrišanu, turpinot tiesas procesu.
Saskaņā ar Satversmi, deputāta neaizskaramība sākas ar dienu, kad deputāts stājas amatā. Ja rodas situācija, ka kriminālizmeklēšana sākta pirms deputāts stājies amatā un lieta nav izskatīta, jālūdz Saeimas piekrišana krimināllietas turpināšanai.

Pats Liepiņš gan savu vainu nodarītajā neatzīst, un apgalvo, ka krimināllieta ir politisks pasūtījums no Jelgavas mēra Andra Rāviņa puses.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress