Junkers šodien paziņos plānu par papildus patvēruma meklētāju uzņemšanu ESEiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers šodien plāno nākt klajā ar plānu, kurā tiks pausta prasība palielināt to patvēruma meklētāju skaitu, kuri sadalāmi pa visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm

EK prezidents trešdien nāks klajā ar ierosinājumu palielināt migrantu skaitu, kuriem ES valstīm būtu pienākums sniegt pagaidu patvērumu. Tiek lēsts, ka Junkers vēlas sadalīt pa dalībvalstīm 160 000 bēgļu.

Saskaņā ar amatpersonu informāciju, priekšlikumi tiks atklāti trešdien, kad EK prezidents plāno runāt par iespējamiem nelegālās imigrācijas krīzes risinājumiem. Priekšlikumos ietilpst aicinājums uz citām dalībvalstīm pārvietot 160 000 patvēruma meklētāju, kas šobrīd ieradušies Itālijā, Grieķijā un Ungārijā.

Junkera plāns paredz arī jaunas normas, kas liegs patvērumu pieprasīt ES kandidātvalstu pilsoņiem un īpaša fonda izveidi, kura uzdevums būs palīdzēt Ziemeļāfrikas valstīm, kuru iedzīvotāji pašlaik pārpludina Eiropu.

Šādu lēmumu ietekmējušie pēdējie laika notikumi. Jau vēstīts, ka pagājušā nedēļā aptuveni 500 migrantu gāja bojā, noslīkstot Vidusjūrā, mērojot ceļu no Lībijas uz Eiropu. Savukārt vēl 51 miruši cenšoties caur Vidusjūru sasniegt Eiropu. Kopumā no janvāra miruši aptuveni 2500 migranti, lielākai daļai no tiem noslīkstot Vidusjūrā bēgot no kara, apspiešanas un nabadzības Sīrijā un citviet Tuvajos Austrumos un Āfrikā.

Ziemeļāfrikas un Tuvo austrumu zemju militārie konflikti un katastrofālā sociālā situācija šajās valstīs radījuši postu pašu zemēs un vairo patvēruma meklētāju plūsmas uz Eiropu.

Latvijas valdība atbalstījusi Eiropas Savienības (ES) pārvietošanas un mītnesvietas maiņu programmu ietvaros uzņemt 250 bēgļus.

Sākotnēji plānots, ka ES pārvietošanas un mītnesvietas maiņu programmu ietvaros starptautiskās aizsardzības iespējas koordinēti tiks nodrošinātas 60 000 personām.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress