Jūras vārtos skatāma unikāla dzintaru rotu izstāde11. septembrī plkst. 18:00 teātra namā „Jūras vārti” tiks atklāta rotu izstāde “Dzintars mūsdienu laikmetīgajās rotās”, kas tapusi sadarbībā ar mākslas galeriju “Putti”.

Izstādē būs apskatāmas Andra Laudera, Gunta Laudera, Māra Auniņa, Māra Šustiņa un Valda Brožes veidotās dzintara rotas.

Rotu izstādes scenogrāfiju veidojis starptautiski atzītais modes dizaineru zīmols “MAREUNROL’S” (Mārīte Mastiņa un Rolands Pēterkops), kuri domājot par dzintara senatnīgumu un vēsturisko nozīmi, apvienoja to ar pirms kristietības laikmeta zemes iemītnieku, dinozauru laikabiedri – skudru. Izstādē mijas dzintara un skudru ceļi, kā tas arī senatnē ir noticis, skudrām iekapsulējoties sveķos.

Sarunas ar dzintaru – patiesībā tieši par to ir izstāde. Zināmā mērā rotu mākslinieka dialogs ar dzintaru ir milžu cīņa, kurā nepieciešama gan izcila materiāla izjūta, gan pamatīgs intelektuālais ieguldījums. Ir diskutabls jautājums par to, cik lielā mērā vajadzētu iejaukties dzintarā, to pārveidojot, lai to neiznīcinātu. Katrs dzintara gabaliņš ir unikāls gan krāsas, gan formas, gan tekstūras ziņā, tādēļ ir svarīgi saglabāt tā dabisko skaistumu, pēc iespējas pielāgojot rotas dizainu dzintaram, nevis dzintaru rotas dizainam.

Dzintars ir daudz pieredzējis un tas ir spēcīgs sarunu biedrs, kas prasa tikpat erudītu partneri – gan rotu mākslinieka, gan rotas nēsātāja, gan skatītāja personā.

Ieeja izstādē bez maksas.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress