Kā vētru “Fēlikss” pārdzīvoja LatvijāSvētdien, 11. janvārī, Latviju sasniedza solītā vētra "Fēlikss", kuras dēļ sākotnēji vēlējās izsludināt sarkano brīdinājumu. Visstiprāk vēju izjuta Kurzemes pusē, kur brāzmas sasniedza pat 31 metru sekundē. Līdz ar vēju piekrastes rajonos krasi cēlās ūdens līmenis, dažviet applūstot ielām un krastiem. Taču neskatoties uz brāzmaino vēju Kurzemē, citās Latvijas pilsētās vētra izrādījās vājāka, nekā sākotnēji sinoptiķi prognozēja. Kādas tad īsti ir sekas pēc piedzīvotās vētras "Fēlikss"?

Intervijā LTV radījumam "Rīta Panorāma" AS "Sadales tīkls" pārstāve Renāte Meļķe pastāstīja, ka brāzmains vējš ir ietekmējis elektroenerģijas piegādi, taču laika apstākļi un bojājumi nav bijuši tik postoši, kā iepriekš prognozēts. "Sadales tīkls" pārstāvji bija rūpīgi situācijai gatavojušies, piesaistot visas iespējamās tehnikas vienības, lai būtu pilnā gatavībā novērst bojājumus- kopumā 464 brigādes, kuras sastāvēja no vairāk kā 1100 elektromontieriem.

Meļķe pauda, ka vakar situācija elektrotīklā bija ļoti mainīga, atbilstoši tam, kā pūta vējš. Brīžiem montieriem nācās atslēgt papildus līniju posmus, lai atjaunotu elektroenerģijas piegādi tiem cilvēkiem, kuriem vētras ietekmē tā tika traucēta.

Šorīt, 12. janvārī, elektroenerģijas piegāde ir traucēta aptuveni 1500 klientiem, galvenokārt Tukuma, Aizkraukles, Ogres un Madonas novados. Bojājumi lielākoties radīti nolūzušu koku dēļ, kuri pārrāva elektrības vadus. Elektroenerģiju pilnībā varētu atjaunot šīs dienas laikā.

Un kā aizvadīto vētru piedzīvoja glābēji? Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Gribuste pastāstīja, ka vējš glābējiem pārāk daudz darba nesagādāja- bija tikai nepilni 20 izsaukumi, kas bija saistīti ar kokiem, kuri bija nokrituši uz ceļa braucamās daļas. Gribuste izteicās, ka priekš glābējiem "Fēlikss" bija vien spēcīgs vējš, ja salīdzina ar pirms mēneša piedzīvoto vētru. VUGD glābēji nesaņēma arī izsaukumus, kuros cilvēki būtu jāglābj vai jāevakuē.

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju vētru patiešām neizjuta un nemanīja, un kā ierasts, paspēja par "Fēliksu" ironizēt sociālajos tīklos.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress