Kartupeļu raža šogad – iepriekšējo gadu līmenī

Speciālisti prognozē, ka kartupeļu raža būs iepriekšējo gadu līmenī - slimības un kaitēkļi to apdraud ne vairāk kā citus gadus; izšķirošs būs mitruma daudzums.


Agro kartupeļu raža šogad bija ne īpaši padevusies un novāktie bumbuļi - sīki, tomēr galvenā kartupeļu raža tiek prognozēta iepriekšējo gadu līmenī. Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKIC) augkopības nodaļas speciāliste Laura Ludevika atklāj, ka aizmetušos bumbuļu esot pat vairāk, nekā citkārt. Pagājušajā gadā Latvijā tika ievāktas 538 900 tonnas kartupeļu, kas nozīmē, vidēji 16 līdz 19 tonnas bumbuļu no hektāra.


Kolorado vaboles un lakstu puve, kas Latvijā ir divas izplatītākās kartupeļu stādījumu kaites, lielajiem lauksaimniekiem galvassāpes šogad nesagādā: Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienības valdes priekšsēdētāja Aiga Kraukle portālam nra.lv pastāstīja, ka slimības ir sastopamas ne biežāk kā citus gadus, un lielie lauksaimnieki tām gatavojušies jau laikus.


Tie, kuriem kolorado vaboles un lakstu puve varētu sagādāt lielākas galvassāpes, ir bioloģiskie lauksaimnieki un piemājas dārziņu īpašnieki: tā kā Latvijas tirgus ir mazs un bioloģiskā lauksaimniecība ne sevišķi attīstīta, uzņēmējiem nav izdevīgi importēt atbilstošus slimību un kaitēkļu apkarotājus un Latvijā tie pieejami ļoti nelielā daudzumā. Tas nozīmē, ka šīm saimniecībām labākais veids kā no kaitēkļiem atbrīvoties, ir tos vienkārši nolasīt. Savukārt, lai izvairītos no puves LLKIC pārstāve Laura Ludevika iesaka kartupeļu vagu atrašanās vietu no gada uz gadu mainīt, kā arī izvēlēties noturīgākas kartupeļu šķirnes.


Avots: nra.lv /Andrejs Vīksna


 

Padalies

laukudzive.lv © 2020 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress