Koalīcija sāk trīspusējas sarunas par amatu sadaliNoskaidrojies, ka pēc trīspusējas koalīcijas partneru tikšanās, tie paziņojuši, ka atbalsta pašreizējās Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) turpmāku kandidatūru arī jaunās valdības vadīšanai.

Straujuma atklāja, ka par ministru amatu sadali vēl tiks spriests, kā arī dažos jautājumos koalīcija nespēj vienoties, taču kopumā neatrisināmu problēmu nav. Partneri izlēmuši diskutēt arī par iespēju paplašināt koalīciju, lai gan "Vienotība" un "Zaļo un zemnieku savienība" (ZZS) atzinuši, ka vēlas sadarboties ar esošajiem partneriem.

Straujuma vēl piebilda, ka gadījumā, ja valdības vadītājs būs "Vienotības" premjers, partija būs atbildīgā arī par Ārlietu un Finanšu ministrijām.

Straujumas kandidatūru Ministru prezidentes amatam atbalsta arī ZZS. Partijas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis pastāstīja, ka koalīcijai ir vienošanās par Zemkopības ministrijas vadīšanu ZZS pārstāvjiem, tāpat arī Labklājības un Aizsardzības ministrijām, kuras varētu pārvaldīt pašreizējie vadītāji.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress