Krievija pagarina noteikto pārtikas embargoKrievija, atbildot uz Eiropas Savienības (ES) lēmumu pastiprināt sankcijas pret Maskavu, pagarinājusi noteikto pārtikas embargo, vēsta ārvalstu mediji.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien paziņojis, ka Krievija nolēmusi pagarināt pārtikas embargo pārtikas produktiem no ES uz vienu gadu. Tāpat paziņots, ka Maskava apsver noteikt tranzīta lidojumus Eiropas un ASV aviosabiedrībām.

"Krievija ievieš pilnīgu pārtikas embargo attiecībā uz liellopu gaļu, cūkgaļu, augļu un dārzeņu produktu, mājputnu gaļas, zivju, siera, piena un piena produktu importu no ES, ASV, Austrālijas, Kanādas un Norvēģijas," paziņojis ministru prezidents Dmitrijs Medvedevs.

Viņš piebilda, ka lēmums pagarināt pārtikas embargo saistīts ar ES soli pagarināt sankcijas pret Krieviju saistībā ar tās lomu Ukrainas krīzē.

"Sankcijas nav nekas labs, un tas nebija viegls lēmums, taču mums tas bija jādara," sacīja Medvedevs.

Aizliegums stājās spēkā nekavējoties un ilgs vienu gadu.

Jau vēstīts, ka ES valstu līderi vienojušies, ka ekonomiskās sankcijas pret Krieviju būs spēkā līdz 2016.gada janvārim, kad paredzēts pilnībā īstenot Minskas pamieru.

Kā jau ziņots, Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress