Krievija un ASV vienojas atsākt sarunas par Sīrijas situācijuKrievija un ASV otrdien vienojās atsākt sarunas par to, kā novērst iespējamos konfliktus un sadursmes starp savām kara lidmašīnām debesīs virs Sīrijas, lai pārstātu radīt bažas par iespējamu plašāku konfrontāciju starp abām lielvarām Tuvajos austrumos.

Pēc vairāku dienu sūdzībām no ASV un NATO amatpersonu puses par sadarbības trūkumu un riskantiem Krievijas lidmašīnu manevriem, Krievijas Aizsardzības ministrija piedāvāja rīkot vēl vienu sarunu kārtu ar Pentagonu, lai izvairītos no naidīgas sastapšanās Sīrijā, iesaistot savus iznīcinātājus vai citus lidaparātus.

Atmosfēra starp abām valstīm gan saglabājās neuzticīga, taču valstis ir izlēmušas sastrādāties, lai vienotos, kad tikties.

Pentagona preses sekretārs Pīters Kuks norādīja, ka ASV ar nepacietību gaida oficiālu atbildi no Maskavas un sīkāku informāciju par Krievijas priekšlikumu: "Mēs esam gatavi tikties atkal... Cik drīz vien iespējams".

Krievijas amatpersona apstiprināja, ka Maskava ir izteikusi piedāvājumu turpināt sarunas. Aizsardzības ministra vietnieks Anatolijs Antonovs norādīja, ka tuvāko dienu laikā būs vēl viena videokonference ar ASV kolēģiem.

"Būtu gan labāk, ja mūsu kolēģi atbrauktu pie mums, un mēs apspriestu visas problēmas aci pret aci šeit, Aizsardzības ministrijas štābā," norādīja Antonovs, izsakot neapmierinātību, ka "amerikāņi ierobežo abu valstu sadarbību tikai ar tehniskajiem aspektiem – mijiedarbībā starp pilotiem uzdevumu laikā".

Kā piebilda ASV aizsardzības amatpersonas, lai gan Krievija principā piekrita runāt par konfliktu Sīrijas gaisa telpā, nekāda vienošanās nav panākta, kad sarunas varētu notikt. Tāpat tika uzsvērts, ka nav nekādu pierādījumu, ka krievi piekritīs tam, ko ASV amatpersonas uzskata par pamata gaisa drošības noteikumiem.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress