Krievijas importa aizliegums zivrūpniekiem varētu saglabāties, pauž DūklavsPastāv nopietnas bažas, ka Krievijas noteiktais importa aizliegums zivrūpniekiem varētu saglabāties, piektdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pauda zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Viņš atgādināja, ka Krievija Latvijas pusei ir devusi divus mēnešus, lai pierādītu, ka eksporta aizliegumam nav pamata un iesniegtu dokumentus par paveiktajiem uzlabojumiem uzņēmumu zivju apstrādes procesā, proti, tai jāatrisina benzopirēna normas pārsniegumi un sterilizācijas jautājumi, kā arī tas, kas attiecas uz produkcijas pārvietošanās ceļiem.

“Pierādīt mums noteikti izdosies, jo mums nav šaubu, ka ir viss kārtībā. Noteikti varu pateikt, ka būs cilvēka faktors pie ražošanas, vienmēr varēs atrast kādu šprotu bundžiņu, kurai benzopirēns pārsniegs normas,” uzskata Dūklavs.

Vienlaikus gan viņš pauda sliktas nojautas, ka importa aizliegums varētu saglabāties:”Mēs visi saprotam, ka tas ir neadekvāti un pārspīlēti, ja pārbauda četrus uzņēmumus, bet aiztaisa visu nozari,” saka ministrs.

Savukārt runājot par iespējo Eiropas Komisijas (EK) atbalstu, Dūklavs norāda, ka cerība saņemt atbalstu no EK šobrīd nav liela:”Esmu diezgan pārliecināts, ka naudas izteiksmē nekāda atbalsta nebūs.”

Viņš atgādināja, ka zivrūpniekiem šobrīd pieejams atbalsts nodokļu brīvdienu veidā līdzīgi kā tika atbalstīti piensaimnieki pēc Krievijas embargo lauksaimniecības produkcijas importam no Eiropas Savienības.

Jau vēstīts, ka Krievijas federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” no ceturtdienas, 4. jūnija, oficiāli aizliedzis zivju un zivju produkciju, tai skaitā šprotu un brētliņu konservu, importu no Latvijas un Igaunijas.

Maija beigās, atsaucoties uz aizdomām par zivju konservu, tai skaitā šprotu, apšaubāmo kvalitāti un veselībai bīstamās produkcijas ražošanu, veiktas pārbaudes vairākos Latvijas un Igaunijas zivju pārstrādes uzņēmumos. Pēc veiktajām pārbaudēm zivju produktos secināts pārlieku liels benzopirēna līmenis, līdz ar ko noteikts eksporta aizliegums.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress