Kuldīgā atklāta Lina Liandzberģa izstādeLinas Liandzberģis šobrīd ir viens no atzītākajiem vidējas paaudzes māksliniekiem Lietuvā. Nupat Kuldīgas mākslas namā atklāta viņa gleznu izstāde „Uzlīmes un zīmes”. Jāteic, ka šī ir pirmā vieta, kur šīs sērijas darbi apskatāmi tik lielā skaitā. Viņa glezniecībai raksturīga spēle ar dažādām nozīmēm, kuras savienojot vienā darbā, rodas intriģējošs attēls. Izstāde Kuldīgā skatāma līdz 2.oktobrim.
Skaista muiža, kuras priekšā orķestra mūzikas instrumenti bez cilvēkiem veido spilgtu kontrastu. Gleznai dots nosaukums "Pametot dzimteni". Autors – gleznotājs no Lietuvas Linas Liandzberģis - atzīst, ka arī Lietuvu skar cilvēku aizbraukšanas problēma – un tas ir kā rekviēms orķestrim, kurš palicis bez saviem mūziķiem. Visām gleznām, kas ir izstādē “Uzlīmes un zīmes”, ir raksturīgi šie divi slāņi - skaista ainava, ko redzam fonā, un uzlīme, kas ir kā kontrasts fonam. Autors neslēpj, ka daļa no gleznas ir arī tās nosaukums, kuru piemeklējot īpaši rūpīgi.

"Man ir svarīgas šīs divas pasaules, kā viņas savstarpēji iedarbojas, kā viņas savā starpā sarunājas, divas svešas pasaules pēc plastikas, veidoju kā citu realitāti," norāda mākslinieks

Kuldīgas mākslas namā izstādīti arī darbi no viņa sērijas Izdari to pats, kas atgādina krāsainu spēli, gluži kā tetris, kurā, spiežot pogas, pats veido savu pasauli un dzīvi, arī te svarīgi nosaukumi – Izzudis, Uzspridzināts, Pielāgots, Iesūkts. Abas kolekcijas tapušas pēdējo piecu sešu gadu laikā un pirmo reizi ir tik plaši izstādītas.

"Mākslinieku rezidence ar viņu sadarbojās jau iepriekš, ņemot vērā, ka viņš ir šobrīd Lietuvas Mākslinieku savienības prezidents, ļoti aktīvs un atzīts mākslinieks Lietuvā, tad sadarbojoties šajos dažādos projektos, tos, ko mēs no Kuldīgas vedām uz Lietuvu, tad bija tāda doma viņu izstādīt šeit tādā plašāka mērogā," stāsta Kuldīgas mākslinieku rezidences izstāžu kurators Uldis Pētersons

Izstādi papildina arī Linas kolēģa, Viļņas laikmetīgās mākslas pārstāvja Rokas Dovidenas darbs "Keramika ir jauns video" – instalācija, ko veido keramikas objekti un LED displejs. Darbā runā par vecā un jaunā attiecībām mākslā, kā arī tehnoloģiju un kultūras mijiedarbību.

Izstāde Kuldīgas mākslas namā būs apskatāma līdz 2.oktobrim.
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress