Kuldīga – mājvieta drosmīgām biznesa idejāmKuldīga asociējas ar smilšu alām un garāko ūdenskritumu Eiropā. Pateicoties īpašajai gaisotnei vecpilsētā, ko var sajust, pastaigājoties pa šaurajām ieliņām, Kuldīga ir kļuvusi par tūristu iemīļotu vietu. Arī vietējos uzņēmējus iespaido neatkārtojams pilsētas vēsturiskais šarms, ko vēlreiz pierādīja biznesa ideju konkurss „Drosmīgu ideju atbalsta programma”.  Konkursā uzvarēja un 1500 Ls balvā saņēma tieši kuldīdznieki.

„Konkurss, kuru organizēja Ventspils Augsto tehnoloģiju parks, Kurzemes Biznesa inkubators un SEB banka, notika jau trešo reizi un tajā tika aicināti piedalīties uzņēmīgi Kurzemes iedzīvotāji ar savām biznesa idejām.  Šoreiz no 38 konkursā iesniegtajiem pieteikumiem SEB bankas galvenā balva – 1500 Ls biznesa idejas realizēšanai tika piešķirta idejas autoriem Kristapam Romanovskim, Elvisam Strazdiņam un Nadijai Strazdiņai no Kuldīgas par apmācības spēli un izaugsmes analītikas platformu bērniem ar īpašām vajadzībām.

Biznesa ideja radās Elvisam, programmējot norvēģu apmācības spēli Gruntall, kura palīdz bērniem līdz 4. klasei apgūt matemātiku. Pašam piedaloties dažādos Eiropas projektos, tika secināts, ka šāda veida spēles, kuras veicina apmācību, nav radītas, jo īpaši bērniem ar īpašām vajadzībām. Elviss norāda, ka spēles ir viens no labākajiem veidiem, kā piesaistīt bērnu uzmanību un attīstīt dažādas iemaņas.

„Prieks par uzvaru šajā konkursā, jo tādējādi gūstam arī ekspertu apstiprinājumu idejas potenciālam un šāda produkta nepieciešamībai sabiedrībai. Paldies konkursa organizatoriem un īpaši SEB bankai par finansiālo atbalstu”, atzīst viens no idejas autoriem Kristaps Romanovskis.

Kā pastāstīja Kurzemes Biznesa inkubatora pārstāve Marta Reboka, konkursa vērtēšanas komisijai nebija viegli pieņemt lēmumu par to, kuras idejas atzīt par drosmīgākajām, jo pārsteidza biznesa ideju autoru sagatavotības līmenis. Arī otra biznesa ideja, kas nāca no Kuldīgas – apsveikuma kartiņas no otrreiz pārstrādājama papīra ir uzmanības vērta. Idejas autorei Kristīnei Šimpermanei jau ir gatavs biznesa plāns – atliek tikai uzsākt tā realizāciju.

Konkursa organizatori Ventspils Augsto tehnoloģiju parks, Kurzemes Biznesa inkubators un SEB banka arī pauž gandarījumu, ka ar katru gadu biznesa idejas kļūst arvien vairāk un interesantākas, jo šogad kopumā tika saņemti 38 pieteikumi (salīdzinājumam – iepriekšējos konkursos pieteikumu skaits bija 20 un 32), no tiem 14 – Ventspilī, 5 – Talsos, 14 – Liepājā, 2 – Kuldīgā un 3 – Saldū, kā arī aicina biznesa ideju autorus neapstāties pie iesāktā un turpināt attīstīt savu biznesu Kurzemes reģiona Biznesa inkubatoros vai Pirms - inkubatoros un saņemt līdzfinansējumu biznesa attīstībai līdz pat 85% apmērā.


 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress