Ķuzis par Zolitūdes traģēdiju: Līdz ko būs pārliecinoši pierādījumi, izvirzīsim apsūdzības

Fragments no šodien "Neatkarīgajā Rīta Avīzē" publicētās intervijas ar Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi.

– Jūsu vietnieks Andrejs Grišins pagājušonedēļ informēja Saeimas deputātus par Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas gaitu un bilda, ka izmeklēšanu kavē iepirkumu procedūras, būvniecības process konstrukciju nostiprināšanai, lai veiktu eksperimentu, zinātniskās pārbaudes. Eksperiments varētu būt marta otrajā pusē, bet pirmie secinājumi par materiāli ķīmisko sastāvu, ko vajadzēs dublēt ārzemēs, tikai vasarā. Kad uzreiz pēc traģēdijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis pauda, ka VP ar konkrētiem izmeklēšanas rezultātiem varētu nākt klajā «ne vēlāk kā pavasarī», sabiedrībai tas šķita neadekvāti ilgi. Teju divi mēneši kopš traģēdijas, un joprojām nav neviena aizdomās turamā, aizturētā. Jūs apmierina izmeklēšanas gaita un ātrums?

Ints Ķuzis: – Saprotu šā jautājuma emocionālo pusi, bet dzīvojam tiesiskā valstī un vienīgi likumā noteiktajā kārtībā var atzīt kādu par vainīgu. Pērn aprīlī būtiski tika mainīts Krimināllikums. Tajā skaitā soda termiņa samazinājums pantam, pēc kura klasificēta Zolitūdes lieta, līdz ar to domājam, kā varam sasniegt maksimumu. No brīža, kad kādu personu turam aizdomās, tai ir tiesības uz aizstāvību, un četru mēnešu laikā lieta jānodod kriminālvajāšanai. Ja tas netiek izdarīts, mums visas apsūdzības no personas jānoņem. Līdz ko mēs būsim saņēmuši pārliecinošus pierādījumus, izvirzīsim arī apsūdzības. VP darbība te ir otršķirīga, ļoti būtisks ir ekspertu darbs. Lietu paildzina tas, ka nevaram pilnībā visu veikt paši un ir jāpiesaista ārvalstu speciālisti. Bet izmeklēšanā iesaistītie cilvēki ir jau izdarījuši vairāk, nekā bijām cerējuši.

– Gribat teikt, ka nesteidzaties ar apsūdzību izvirzīšanu, lai savāktu pēc iespējas vairāk pierādījumu un būtu drošs par rezultātu?

– Tieši tā! Persona par kaut ko ir jātur aizdomās, nevaram pateikt: ēka ir sabrukusi, nostājieties rindā, un visi esat vainīgi! Mums jāsaprot katras iesaistītās personas vaina, tad tikai varam turēt viņas aizdomās.

Pilnu intervijas tekstu lasiet šodienas "Neatkarīgajā"

Avots: nra.lv / Baiba Lulle
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress