Labklājības ministrija plāno uzlabot bāreņtiesu darbuLabklājības ministrija (LM) uzņēmusies revidēt un uzlabot bāriņtiesu darbu, LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Labklājības ministrs Uldis Augulis.

Augulis atklāja, ka galvenais revīzijas plāns ir pēc iespējas vairāk bērniem sniegt ģimenisko vidi, paredzot, kā bērnus varētu pieņemt audžuģimenēs vai aizbildniecībā.

Ministrs atklāj, ka finansējums ir paredzēts gan sociālo darbinieku, gan iestāžu darbinieku apmacībai. Otru finansējumu paredzēts piešķirt pašvaldībām, lai izveidotu vietas, kur bērnu nama bērni varētu rast nepieciešamo ģimenisko vidi.

Iezīmējot galvenās problēmas, ministrs norāda, ka aizvien ir nepietiekošs skaits audžuģimeņu, kas gan finansiālu, gan citu iemeslu dēļ nevēlas pieņemt bērnus ģimenē.

Runājot par to, kādas ir indikācijas par situāciju bāriņtiesās, Augulis norādija, ka indikācija ir par pārkāpumiem:"Piemēram, kādā ģimenē vecmāmiņa ziņojusi, ka vecāki dara pāri bērnam. Bariņtiesa vecākiem liegusi iespēju aprūpēt bērnu un iecēlusi vecmāmiņu par aizbildni, taču vēlāk izrādījies, ka ģimenē palicis vēl viens bērns,"pastāstīja Augulis.

Jau vēstīts, ka Tiesībsarga birojs secinājis, ka situācija Latvijas bērnu namos ir kritiska un prasa būtiskas izmaiņas, laužot līdzšinējo praksi un institūciju darbu pakļaujot bērna interesēm, nevis otrādi.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress