Lata monētas kolekcionē piemiņai nākamajām paaudzēm

Latvijas Banka, jau 12. gadu turpinot īpašo vienlatnieka tradīciju, šodien laidusi apgrozībā monētu ar kokles attēlu. Portāla nra.lv aptauja liecina, ka cilvēki savā īpašumā šo skaisto monētupārsvarā vēlas iegūt tādēļ, lai atstātu piemiņai nākamajām paaudzēm.


Tā kā šodien bija pirmā diena, kad kokles monēta nonāca apgrozībā, tad pie Latvijas Bankas galvenās ēkas kasēm jau no paša agra rīta bija novērojama liela rinda. Tiesa, apsardzes darbinieki daudziem interesentiem ieteica doties uz tuvāko bankas filiāli Krišjāņa Valdemāra ielā 1b, kur rinda bija ievērojami mazāka.


Nra.lv devās noskaidrot, kas mudina cilvēkus pirmdienas rītā doties uz Latvijas Banku un stāvēt garajā rindā? Atbildes viena no otras īpaši neatšķīrās: aptaujātie cilvēki apliecināja, ka kokles atveids pievienosies citām jau sakrātajām monētām. Kāds rīdzinieks uzsvēra, ka ir iegādājies jubilejas latu turētāju Latvijas formā un vēlas to aizpildīt.


Jubilejas latu kolekcijas veidošanu cilvēki pamato ar vēlēšanos atstāt piemiņu par Latvijas nacionālo valūtu nākamajām paaudzēm. Kāda pensionāre atzina, ka vāc latiņus savam priekam, kā arī katru reizi dāvina kādu jubilejas latu mazbērniem un pat sūta tos radiem un draugiem ārzemēs, taču vēl kāds cits pensionārs apgalvo, ka jubilejas latus vāc tikai tāpēc, lai dāvinātu tos mazbērniem, kuriem visas līdzšinējās jubilejas monētas jau esot. „Kad vairs nebūs lats, būs uz ko paskatīties, atcerēties un parādīt mazbērniem,” stāsta rīdzinieks Artūrs.


„Kad būs eiro, nu tad būsim bēdīgi, ” atbild pensionāre Ināra, stāstot, ka pēc īpašajām eiro monētām visticamāk uz banku nedosies, norādot vien to, ka tad gan lata monētām būs liela vērtība. Taču mērķis jubilejas latus pārdot nav nevienam. „Ja nu vienīgi tad, ja kādreiz būs grūti laiki,” smejoties atbild kāds rīdzinieks.


Lata jubilejas monētas cilvēki dēvē par īpašām, skaistām un pat mīļām, taču visskaistāko izvēlēties nespēj, tikai skolniece Māra apgalvoja, ka visskaistākais, viņasprāt, ir 2001.gadā izlaistais stārķa un pagājušā gada pirms vasaras saulgriežiem izlaistais eža vienlatnieks.


Avots: nra.lv /Sintija Zandersone


 

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress