Latvijas iedzīvotājiem, kas devušies karot uz Ukrainu, draud smagi sodiIekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ziņo, ka tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri izlems doties palīgā Ukrainā karojošajiem prokrieviskajiem kaujiniekiem, tiks piešķirti ievērojami sodi.

Pret trijiem Latvijas pilsoņiem, kuri devušies uz Ukrainu, turklāt par savām kara gaitām stāstījuši nofilmētos video, jau ir ierosināts kriminālprocess.

Kozlovskis izsaka pārliecību, ka soda apmēri var sasniegt pat mūža ieslodzījumu, jo šādi pārkāpumi ir gandrīz tas pats kas terorisms.Latvijā gan piespriežamais sods varētu būt līdz astoņiem gadiem cietumā, tiem, kuri iesaistījušies teroristiskos grupējumos Ukrainā. Ministrs atzina, ka liels atbalsts ir Ukraina, jo tieši tā palīdz izmeklēt Latvijas iedzīvotāju pretlikumīgās darbības minētajā valstī, un Kozlovskis ir drošs, ka šīs personas saņems pelnīto sodu.

Viņaprāt, teroristu pievienojušajiem kaujiniekiem vajadzētu izciest maksimālo sodu, taču par to spriedīs tiesa.

Pašlaik Latvijas valdība un Eiropas Savienība izstrādā rīcības gaitu, lai atzītu organizācijas par teroristiskām.

Ministrs informē cilvēkus, ka Drošības policijas mājaslapā ir telefona numurs, uz kuru cilvēki var zvanīt, lai ziņotu par Latvijas kaujiniekiem Ukrainā.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress