Latvijas simtgadē uz Mežaparka estrādes kāps 13 000 dziedātāju


2018. gadā Latvija svinēs savu simtgadi, tādēļ jau šobrīd tiek aktīvi plānoti svētku pasākumi un apzināta infrastruktūras pieejamība to realizēšanai. Dziesmu un deju svētki būs viens no centrālajiem Latvijas simtgades pasākumiem, šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” stāstīja kultūras ministre Dace Melbārde.

“Mēs cenšamies veidot simtgades pasākumu kopumu tā, lai tas radītu kopības sajūtu, ko izjūtam Dziesmu un deju svētkos,” atzīst kultūras ministre.
Šobrīd uz Mežaparka estrādes podestiem brīvi var atrasties 7400 dziedātāji, taču estrādes apjoms ir nepietiekams, lai Dziesmu svētku noslēguma koncertā varētu piedalīties visi svētku dalībnieki. Šobrīt tiek risināts jautājums par estrādes sānu malu paplašināšanu, kā arī lietderīgu priekšējā laukuma izmantošanu. Šī projekta mērķis ir nodrošināt vietas aptuveni 13 000 svētku dalībniekiem.

Pie projekta izstrādes strādās ekspertu komanda, tostarp būvinženieris, arhitekts, skaņu speciālisti, lai tuvā nākotnē sagatavotu rekonstrukcijas piedāvājumu.

Kultūras ministre atklāj, ka, līdz 2018. gadam, nav iespējas tikt pie jaunas estrādes, jo valstij šobrīd ir citas finansēšanas prioritātes.

“Taču labā ziņa ir tā, ka mēs šobrīd darām visu, lai savestu kārtībā Daugavas stadionu,” stāsta Melbārde.
Šobrīd jau tiek gatavoti nepieciešamie dokumenti rekonstrukcijas darbu uzsākšanai. Daugavas stadiona pārbūves projekts guvis Eiropas Savienības atbalstu.

Latvijas simtgades virsmērķis ir stiprināt Latvijas iedzīvotāju valstsgribu un piederības sajūtu savai valstij.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress