Lauksaimnieki saņem būtisku atbalstu saistībā ar akcīzes nodokliTrešdien, 17. decembrī, Saeima saistībā ar lauksaimniekiem paredzēto dīzeļdegvielu atbalstīja grozījumus likumā „Par akcīzes nodokli” – saskaņā ar jauno kārtību turpmāk lauksaimnieki saņems būtiski vairāk dīzeļdegvielas ar pazeminātu akcīzes nodokļa likmi, nekā līdz šim. Piemēram, augkopības nozarē lauksaimnieki saņems 100 l/ha dīzeļdegvielas ar pazeminātu likmi, lopkopības nozare – 130 l/ha. Lai dīzeļdegviela tiktu izmantota tikai traktortehnikā un lauksaimniecības pašgājējmašīnās lauksaimniecības produkcijas ražošanai, dīzeļdegviela būs iekrāsota, informē Zemkopības ministrija.

„Ja 2015. gadā saglabātu veco kārtību un līdz šim pamatbudžetā atvēlēto summu 28 miljoni eiro, tad nākamā gadā visi lauksaimnieki neatkarīgi no darbības nozares saņemtu tikai apmēram 73 litrus par hektāru, kas ir nepietiekami gan lopkopībai, gan dārzeņkopībai, gan citās lauksaimniecības nozarēs. Pateicoties jaunajām izmaiņām, sākot ar 2015. gadu, augkopības nozare saņems par 27 litri uz hektāru, bet lopkopības nozare pat par 57 litri uz hektāru dīzeļegvielas vairāk, salīdznot līdzšinējo kartību,” uzsver Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Armands Krauze.

Armands Krauze norāda, ka šāds atbalsts ir ļoti nozīmīgs lauksaimniecībai, ņemot vērā Krievijas embargo ietekmi, bet īpaši nozīmīgs tas būs piena ražotājiem. Turpmāk lauksaimnieki varēs ilgtermiņā plānot savus izdevumus un būt pārliecināti, ka saņems lauksaimniecībai paredzēto dīzeļdegvielu pilnā apjomā bez jebkādiem samazinājumiem.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2023 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress