Lembergs: neesmu atstādināts no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs izplatījis paziņojumu, kurā apšauba vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža rīcību.


"Vispirms viņš pompozi paziņoja, ka viņa rīcībā esot nonākuši šokējoši fakti par manu "saimniekošanu" Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja amatā, pieprasot sniegt paskaidrojumus 3 dienu laikā par 350 lēmumiem, kuri attiecas uz darbību domes iepriekšējos sasaukumos," norāda A. Lembergs. "Pēc tam, nesagaidīdams pat formāli noteiktā termiņa beigas, pirms valdības komitejas sēdes žurnālistiem pasludināja varbūtību 100%, ka Aivars Lembergs tikšot atstādināts no amata (piem., LR1 Ziņas, LNT Ziņas, TV3 Ziņas, LTV1 "Panorāma", 15.10.2012.).


2012.gada 19.oktobra pēcpusdienā Sprūdžs sasauca preses brīfingu, "lai informētu par to, ka es esmu pieņēmis lēmumu, es esmu sagatavojis rīkojumu par Aivara Lemberga atstādināšanu no Ventspils domes priekšsēdētāja amata" (19.10.2012.). Preses brīfingā vairākkārt Sprūdžs uzsvēra, ka "šis rīkojums stingri nosaka, ka Lembergs no mēra amata tiek atstādināts. Viņš vairs nav Ventspils pilsētas mērs."


Taču rīkojumā, kas nosūtīts Ventspils pilsētas domei un kuru parakstījis tas pats VARAM ministrs Sprūdžs, rakstīts: "Atbilstoši likuma "Par pašvaldībām" 93.panta pirmajai daļai atstādinu Aivaru Lembergu (personas kods) no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas (..)."


Ikvienam pašvaldību lietu profesionālim vai vienkārši loģiski domājošam indivīdam ir skaidrs, ka atstādināšana no amata un amata pienākumu pildīšanas nav viens un tas pats. Šos jautājumus un procedūru skaidri reglamentē LR tiesību akti.


Izdotā rīkojuma saturs parāda, ka Sprūdžs turpat nedēļu ir melojis sabiedrībai par manis atstādināšanu no amata.


Es aicinu vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Edmundu Sprūdžu novērst pretrunas savā darbībā un politiskajos paziņojumos, apgalvojot, ka Aivars Lembergs ir atstādināts no amata!


LR tiesību akti nepiešķir VARAM ministram ne šādas tiesības, ne šādas pilnvaras pat pie nosacījuma, ja ministrs ir Reformu partijas biedrs E.Sprūdžs.


Atbilstoši LR tiesību aktiem es esmu ievēlēts par Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāju un, šajā amatā esot, vēl enerģiskāk turpināšu strādāt Ventspils iedzīvotāju labklājībai."


Avots: nra.lv


 

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress