Lembergs premjera amatam no ZZS nekandidēs

Ilggadējais Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) kandidāts premjera amatam Aivars Lembergs nolēmis nākamajā gadā paredzētajās Saeimas vēlēšanās vairs necīnīties parvietu Ministru kabineta augstākajā krēslā. Partijas biedriem kandidāts būs jāmeklē pašu rindās, kamēr A. Lembergs samierināsies ar Ventspils sadzīves vadīšanu.


«Šobrīd, kad atbalsts ir pietiekami liels, domāju, ka šādu pozīciju varu ieņemt. Tā ka tagad gaidīsim premjera amata kandidātus no Latvijas Zaļās partijas, protams, arī Latvijas Zemnieku savienības un citiem. Mēs varam uzskatīt, ka līdz ar pašvaldību vēlēšanu noslēgumu Aivars Lembergs vairs nav Zaļo un zemnieku savienības premjera amata kandidāts, šobrīd esmu tikai Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata kandidāts,» pauž A. Lembergs. Šādu lēmumu viņš esot pieņēmis jau agrāk, taču nav vēlējies par to izziņot pirms pašvaldību vēlēšanām, lai redzētu, kāds ir pilsoņu atbalsts viņam un viņa vadītajai reģionālajai partijai Latvijai un Ventspilij.


A. Lembergs gan apzinās, ka šobrīd izstrādē esošie likuma grozījumi, kas paredzēti, lai ierobežotu apsūdzētu kandidātu tiesības strādāt pašvaldībās, arī viņam var liegt turpināt pilnvērtīgu darbu Ventspils domē. Tādēļ viņam esot padomā arī citi varianti, kā turpināt darboties politikā.


«Protams, ja man liegs iespēju strādāt pašvaldībā par deputātu, tad man paliek izvēle, kuru varu izmantot un startēt Eiroparlamenta vai Saeimas vēlēšanās. Viņiem, protams, būtu ļoti ērti, ja es startētu Eiroparlamenta vēlēšanās un sekmīgi aizbrauktu uz Briseli... Tas būtu tā kā izsūtījumā, trimdā,» ironizēja A. Lembergs.


Konsultējoties ar ZZS veidojošo Latvijas Zaļo partiju un Latvijas Zemnieku savienību, A. Lembergs šo politisko spēku pārstāvjiem ir arī ieteicis virkni vārdu, kas varētu būt cienīgi kandidāti premjerministra amatam.


«Es arī nosaucu viņiem piecus kandidātus no Zaļās partijas, no Zemnieku savienības es saskatīju četrus kandidātus. Nu, lūk, kandidatūru pārbagātība ir, atliek tikai startēt ar šādu lozungu un personālu, kuru paši tad arī izvēlas,» skaidroja Ventspils mērs.


Avots: nra.lv /Jānis Lasmanis


 

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress