Lembergs tiesā uzvar bijušo ministru SprūdžuAdministratīvā apgabaltiesa šodien lēma par tiesvedības izbeigšanu saistībā ar bijušā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Sprūdža apelācijas sūdzību par Administratīvās rajona tiesas spriedumu, ar kuru tika pilnībā atcelts Sprūdža rīkojums par Aivara Lemberga atstādināšanu no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas.

Ar šodienas, 8. decembra, tiesas lēmumu tiek atstāts spēkā administratīvās rajona tiesas spriedums, kurā tiesa konstatēja bijušā ministra Sprūdža rīkojuma prettiesiskumu un to pilnībā atcēla.

Arī ministrijas pārstāvis šodien tiesā atzina Sprūdža izdotā rīkojuma prettiesiskumu, kā arī norādīja uz rīkojuma izdevēja tendenci administratīvā procesa vietā radīt „kaut ko līdzīgu kriminālprocesam”. Tiesas lēmuma pilns teksts būs pieejams šī gada 22. decembrī.

Atgādinām, ka 2012.gada 22.oktobrī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (Zatlera reformu partija) izdeva rīkojumu Nr.343. „Par Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga atstādināšanu no amata”.
Norādot, ka rīkojums ir izdots savtīgu politisku mērķu īstenošanai, radīts šaurā ministra biroja darbinieku lokā un ir klaji prettiesisks, Lembergs rīkojumu apstrīdēja administratīvajā tiesā.

Pirmās instances tiesa pilnībā atcēla ministra Sprūdža rīkojumu, konstatējot tā izdošanas prettiesiskumu un vairāk kā septiņus cilvēktiesību un pamattiesību pārkāpumus.

Par pirmās instances spriedumu sūdzību iesniedza Sprūdža vadītās ministrijas noalgotie advokāti. Šodienas tiesas sēdē ministrijas pārstāvis apelācijas sūdzību neuzturēja, kā arī, sniedzot paskaidrojumus, būtībā norādīja uz šī rīkojuma izdevēja rīcības neatbilstību ministrijā īstenotajai pašvaldību pārraudzības kārtībai.

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress