Līdz ar to, ka Polijā samazinājies izslaukums, Latvijā pieaug piena iepirkuma cenaPateicoties tam, ka Polijā būtiski samazinājies izslaukums, Latvijā ir pieaugusi piena iepirkuma cena, otrdien intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" atklāja biedrības "Zemnieku saeima" priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Intervijā Lazdiņš atklāja, ka situācija Latvijas piensaimniekiem uzlabojusies:"Piena cena ir nedaudz pakāpusies. Pašlaik tā svārstās no 17 līdz 24 centiem par litru".

Viņš gan uzsver, ka tam par iemeslu nav jaunu noieta tirgu atrašana, bet gan situācija Polijā. Tur būtiski samazinājies piena izslaukums.

"Trūkst piena, un līdz ar to Polija agresīvi iepērk pienu Latvijā," sacīja Lazdiņš.

Kā jau zināms, šogad atbildot uz sankciju pagarināšanu, Krievijas prezidents Vladimirs Putins šogad parakstījis dekrētu, kas paredz pagarināt pārtikas embargo līdz 2016. gada 5. augustam, tādējādi ierobežojot liellopu gaļas, cūkgaļas, putnu gaļas, piena un zivju produktu, augļu un dārzeņu importu no Rietumvalstīm.

Jau vēstīts, ka Eiropas Komisija (EK) pēc ārkārtas sanāksmes Briselē, kura tika sasaukta, lai apspriestu atbalsta pasākumus lauksaimniekiem, kuri pašlaik cieš no piena un liellopu nozares krīzes, paziņoja par 500 miljonu eiro piešķiršanu lauksaimniekiem.

Savukārt Latvijas valdība augusta vidū piena ražotāju atbalstam piešķīra 7,6 miljonus eiro.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress